کد خبر: 337791
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲

«لانتوری» ساخته رضا درمیشیان در تازه‌ترین حضور جهانی خود در سی و پنجمین جشنواره ونکور کانادا به نمایش درمی آید.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 14225


«لانتوری» ساخته رضا درمیشیان در تازه‌ترین حضور جهانی خود در سی و پنجمین جشنواره ونکور کانادا به نمایش درمی آید.

به گزارش عصر اهواز این جشنواره از هشتم تا بیست و سوم مهر در ونکور کانادا برگزار می‌شود.


«لانتوری» که برنده بهترین فیلم از سومین جشنواره‌های فیلم‌های ایرانی زوریخ است تاکنون در سه فستیوال جهانی الف شصت و ششمین دوره جشنواره برلین، پنجاه و یکمن جشنواره کارلووی واری و نوردهمین جشنواره بین المللی فیلم شانگهای به نمایش درآمده است.


علاوه بر این لانتوری در  جشنواره‌های زیر به نمایش درآمده است:  هفتیمن جشنواره خاورمیانه اکنون فلورانس و در برنامه‌های ویژه مرور فیلم‌های درمیشیان در سومین جشنواره فیلم‌های ایرانی کلن، دومین  جشنواره فیلم‌های ایرانی زوریخ و موزه هنرهای آلمان، جشنواره فرهنگ و هنر معاصر ایران در مرکز بین المللی هنرهای نمایشی بولونیای ایتالیا و جشنواره فیلم‌های ایرانی مونیخ آلمان.


«لانتوری» همچنین قرار است  از ١۶ تا ٢۶ مهر در نوزدهمین جشنواره سینما و دین ترنتو ایتالیا به نمایش در بیاید.« لانتوری» این روزها با وجود تحریم حوزه هنری و نداشتن سینماهای تخت پوشش حوزه هنری از جمله سینما آزادی  با استقبال و فروش نزدیک به پنج میلیارد روبروشده است.


«لانتوری» عاشقانه‌ای پرالتهاب  در دل جامعه است. عشقی که به جنون ختم می‌شود.


باران کوثری، نوید محمدزاده، مهدی کوشکی و بهرام افشاری نقش اعضای گروه «لانتوری» را در این فیلم ایفا می‌کنند و مریم پالیزبان نقش اصلی زن این فیلم است.عرضه و پخش بین المللی فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان