کد خبر: 337756
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷

امتیاز خبر: 95 از 100 تعداد رای دهندگان 11741


اهواز ـ مدیرکل کمیته امداد خوزستان با تاکید بر اینکه همه فعالیت های کمیته امداد باید با رویکرد فرهنگی انجام شود، از اعزام ۱۲۰ دانشجوی تحت حمایت کمیته امداد خوزستان به مشهد خبر داد.

مرتضی موصلی در گفتگو با خبرگزاری مهر اظهار کرد: امور فرهنگی زیربنای سایر خدمات به مددجویان است و باید توجه ویژه‌ای نسبت به این موضوع وجود داشته باشد.

وی در ادامه از اعزام ۱۲۰ دانشجوی تحت پوشش کمیته امداد استان خوزستان به مشهد مقدس خبر داد و افزود: هزینه‌های این برنامه از محل کمک های مردمی و اعتبارات دولتی تامین شده و بیشتر شرکت‌کنندگان در این اردو دانشجویان پسر ممتازی هستند که تاکنون توفیق تشرف به حرم رضوی را پیدا نکردند.

موصلی تصریح کرد: هدف از برگزاری اردوهای زیارتی دانشجویی در فصل تابستان، شرکت در کلاس‌های آشنایی با سیره عملی و سجایای اخلاقی ائمه اطهار(ع) و تقویت ارزش‌ها و باورهای دینی دانشجویان تحت حمایت است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: تقویت بنیه معنوی و فرهنگی در بین جامعه هدف، یکی از برنامه‌های مهم این نهاد است و کمیته امداد با برنامه‌ریزی لازم توانمندسازی فرهنگی و توانمندسازی اقتصادی را به صورت همزمان اجرا می‌کند.

وی، برگزاری اردوهای زیارتی مشهد مقدس ویژه مددجویان مورد حمایت را یکی از محورهای اساسی فعالیت‌های فرهنگی کمیته امداد مطرح و عنوان کرد: از ابتدای سال ‌جاری تاکنون ۲۰۰ دانشجوی دختر ممتاز تحصیلی، ۲۸۰ دانش آموز مستعد و منتخب و ۳۳۰ نفر از مددجویان بالای ۴۵ سال که تاکنون به مشهد مقدس مشرف نشده‌اند اعزام شدند.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان یادآور شد: کمیته امداد در کنار برگزاری سایر طرح‌ها که به منظور جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راستای رفع مشکلات معیشتی نیازمندان انجام می‌شود با تعامل با خیرین نیکوکار کمک‌های مشخصی را نیز برای اعزام مددجویان به اماکن زیارتی جذب می‌کند.

موصلی با اشاره به پوشش ۳۰ هزار دانش آموز و هفت هزار دانشجو توسط کمیته امداد امام خمینی خوزستان اضافه کرد: ارائه خدمات کمک هزینه تحصیلی و تربیتی به دانش آموزان و دانشجویان و تقویت بنیه تحصیلی آنها از عمده فعالیت های حوزه فرهنگی این نهاد است و در همین راستا سال گذشته ۴۰ میلیارد ریال برای شهریه و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان و بیش از دومیلیارد ریال برای خدمات فرهنگی توسط کمیته امداد استان مساعدت شده است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان