کد خبر: 337724
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹

عصر اهواز - عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه رئیس، نایب رئیس و بعضی از منفعت طلبان شورانشین غیبت غیر موجهی داشتند، گفت: این بدترین نوع مدیریت است.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 12500

ماجراهای شورای شهر اهواز تمامی ندارد/ این داستان: ماجرای انتخاب رئیس.

نقطه آغاز این ماجرا هم در همان شهریور ۹۲ و جلسه تحلیف اعضای شورای چهارم رقم خورد. زمانی که زیبا صالحپور طبق قول و قرار های سایر اعضا، کاندید ریاست شد اما نام رامی علاسوند مقدم از ظرف شیشه ای بیرون آمد.

ین داستان در سال های بعد نیز تکرار شد. شورای ۲۱ نفره به دو گروه اقلیت و اکثریت تقسم شد. در روزهای منتهی به ایام انتخابات هیات رئیسه، اعضا خبر از برگزاری جلسات شبانه و روزانه می دادند و در نهایت یک نفر از گروه رقیب به سمت گروه دیگر غش می کرد!

صحبت از ماجراهای پشت پرده، سهم خواهی ها و تقسیم پست ها و مناصب شهرداری به میان آمد اما در نهایت در هیچ کدام از این چهار سال، شورای چهارمی ها نتوانستند بر مشکلات میان خودشان فائق بیایند تا چه بسا فرصت کنند و به وظیفه اصلی خود که فائق آمدن بر مشکلات بیشمار شهر اهواز است؛ رسیدگی کنند.

امسال آخرین سال شورا است و انتخاب آخرین هیات رئیسه نیز به دلیل غیبت برخی از اعضا بالاخص رامی علاسوند، رئیس فعلی شورای شهر، به وقت اضافه کشیده شد.

هوشنگ شیرمردی یکی از کاندیداهای اصلی ریاست سال آخر شورا، در تشریح عملکرد سه ساله شورای شهر اهواز گفت: علیرغم کارهای صورت گرفته می شد با مدیریت بهتر،کارهای موثرتری انجام داد که در شان مردم اهواز باشد.

وی درخصوص شایعات پیرامون تقسیم پست های مدیریت شهری بر حسب توازن قومیتی، اظهار داشت:  بنده با اختلاف قومیت ها مخالفم و برای همیشه این نظر را دنبال می کنم. تعدد قومیت را می توان به عنوان یک فرصت بر شمرد و کسانیکه به مسائل قومیتی دامن می زنند؛ خیرخواه استان نیستند.

این عضو شورای شهر اهواز افزود: در ابتدا سیدخلف موسوی با شعار کار و خدمت آمد و ما به دور از مباحث قومیتی ایشان را مورد حمایت خود قرار دادیم. بعد از انتصاب سیدخلف موسوی در چهارچوب قانونی، فقط خواهان رفع مشکلات مردم بودیم و موضوعی بالاتر از این نخواستیم.
ولی همیشه جریان سهم خواه به دنبال اعمال فشار بود. با این وجود بنده جزء آن جریان نبودم و اعلام آمادگی برای ریاست سال آخر شورا نیز با هدف مقابله با همین جریان و شفاف سازی جریانات سه سال اخیربوده است. قطعا در صورت موفقیت در انتخابات هئیت رئیسه، شفاف سازی را مدنظر خود قرار خواهم داد.

شیرمردی تاکید کرد: بنده بعد از چند ماه با مشاهده موارد پیش آمده، منتقد شهردار بوده و هنوز هم هستم.بنده به دنبال سالم سازی سیستم موجود و یک منتقد سالم هستم نه دشمن.

وی افزود: در مورد تقسیم مدیریت سازمان های شهرداری،  فشارهایی از طرف جریانهای سهم خواه به بنده وارد شد ولی با این جریان شدیدا مخالفت کردم.

شایع شده چنانچه رئیس شورای شهر شوید؛ اولین اقدام شما استیضاح شهردار است

شیرمردی در این خصوص اظهار داشت: پیش از این چندین سوال از سید خلف موسوی شهردار  مطرح شده بود اما همان جریان غالب و سهم خواه مانع از به ثمر رسیدن این طرح سوال ها و در نهایت استضیاح بود.

البته انتقادهای سازنده ای هم نسبت به عملکرد آقای موسوی داشتم ولی این انتقادها منعکس نشد.

وی تاکید کرد: نقدهایی که در این چند روز به هئیت رئیسه انعکاس داده شد؛ ازقبل وجود داشت.بنده به دنبال اصلاح امور هستم و تا جان در بدن دارم لحظه ای درنگ نخواهم کرد.

وی در تشریح علت برگزار نشدن جلسه قبل و غیبت برخی از اعضای شورا گفت: دوازده نفرکه همراهان ما بودند و می توان آنها را گروه صداقت نامید؛ که دنبال احقاق حقوق شهروندان هستند؛ در آن جلسه حضورداشتند و بنده را مورد حمایت خود قرار دادند اما تعدادی از دوستان که حامی جریان سهم خواه بودند حضور نیافتند. دو نفر دیگر از اعضاء شورا که با ما همراه بودند؛ در مسافرت به سرمی بردند که در جلسه آینده گروه صداقت و خدمت را همراهی خواهندکرد.

انگیزه شما از کاندیداشدن برای ریاست شورا، با وجود اینکه زمان کوتاهی از عمر آن باقی مانده است؛ چیست؟ شیرمردی پاسخ این سوال را اینگونه بیان کرد: هدف و انگیزه بنده شفاف سازی و مقابله با جریان سهم خواه و به پایان رساندن کارهای نیمه تمام است. قطعا و باتمام توان و استعداد به مقابله با این جریان سهم خواه خواهم رفت.

وی برنامه های خود را نیز اینگونه تشریح کرد: حداقل بودجه عمرانی در شهرداری اهواز ۲۳ میلیارد تومان است که در مدت باقیمانده کارها و پروژه های ویژه ای انجام خواهیم داد. اگر ماهی یک پروژه انجام دهیم؛ در چندماه باقیمانده شش یا هفت پروژه بزرگ انجام خواهیم داد.

از اعضاء محترم شورای شهر نیز انتظار دارم به جای اینکه شورای شهردار باشند؛ شورای مردم باشند.
بنده درصورت موفقیت نهایت تلاش خود را جهت جلب رضایت شهروندان و در راستای جلب اعتماد از دست رفته به مجموعه شورای شهر و شهرداری، خواهم نمود.منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان