کد خبر: 337686
تاریخ انتشار: جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۱

ظرفيت نمکزدايي شرکت ملي مناطق نفتخيز جنوب در سال هاي اخير به ميزان قابل توجهي افزايش يافته است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


ظرفیت نمکزدایی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: این شرکت در سال های اخیر با وجود تحریمها موفق شد تعداد قابل توجهی از طرحهای مهم این شرکت شامل تجهیز واحد نمکزدایی رگ سفید٢، احداث واحد بهره‌برداری و نمکزدایی مسجدسلیمان، احداث و توسعه واحد نمکزدایی لب سفید، خرید و نصب پیش‌گرمکن‌های واحد نمکزدایی ١ تا ۴ اهواز و افزایش توان تزریق گاز در میادین کرنج و پارسی را تکمیل و راه اندازی کند.

وی افزود: به لیست طرحهای تکمیل و راه اندازی شده در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب باید طرحهایی همچون جمع‌آوری و تزریق گازهای همراه نرگسی، احداث چند راهه جدید گناوه، احداث خط لوله ٢۶ اینچ انتقال نفت از اهواز به پالایشگاه آبادان و رفع نواقص واحد بهره‌برداری و نمکزدایی میدان منصوری را هم اضافه کرد.

عالیپور تصریح کرد: تعداد دیگری از طرح‌های مهم شامل طرح احداث نمکزدایی ٢٢٠ هزار بشکه‌ای اهواز متمرکز و نمک زدایی‌های بی بی حکیمه،گچساران ٣، رگ سفید ١ و هفتکل که حال تکمیل عملیات اجرایی هستند، در برنامه‌ راه‌اندازی امسال قرار دارند.

شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب هم اکنون با بیش از ۴۵ میدان هیدروکربوری بزرگ و کوچک در گستره ای افزون بر ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع از استان بوشهر تا شمال خوزستان، حدود ۸۰ درصد نفت خام و ۱۶ درصد گاز کشور را تولید می‌کند.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان