کد خبر: 337561
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱

عصر اهواز - در این هرج و مرج شورایی، تنها گزینه ای که می توانست زیر پر و بال شهردار را بگیرد، علاسوند بود و آمد و سه دوره ریاست شورای شهر را به دست گرفت و آنچه نباید می شد، شد.
سید حمید حسینی
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

داستان گروه بندی اعضای شورای شهر اهواز بر هیچ کس پوشیده نیست. بازی ناپسندی که هر ساله و به خصوص هنگام را گیری هیات رئیسه شورا به اوج خود  می رسد.

از میان ۲۱ عضو شورا، هرساله نفر یازدهم به عنوان تعیین کننده رای اکثریت نقش اساسی ایفا می کند.  شیرمردی تنها کسی بود که می توانست و می تواند آرایش شورا را در اقلیت و اکثریت بدست بگیرد. اما حس بازیگری مظفری، مخالفت ستیزنده اسکندر زنگنه و ارتباط آلبو شوکه مانع از شکل گیری و تقویت اتحاد میان اعضای شورای شهر شد.

bazdid az projeha (1)

در حالیکه تلاش برای گماردن مهره های به اصطلاح “خودی” در مدیریت های بی سرپرست شهرداری، باعث ایجاد شکافی فزاینده در اعضای شورا شد.

در این هرج و مرج شورایی، تنها گزینه ای که می توانست زیر پر و بال شهردار را بگیرد، علاسوند بود و آمد و سه دوره ریاست شورای شهر را به دست گرفت و آنچه نباید می شد، شد.

IMG-20160826-WA0004

ریاستی که هرگز در برابر شهردار ایستادگی نکرد و در سخت ترین موقعی که برای وصول سوال از شهردار، وی را به صحن علنی شورا دعوت کرد، با بازی بسیار ناپسند باورصاد و مظفری، همه توان خود را در تایید شهردار به صورت منفی بکار گرفت.

و بدنامی شورا از آنجا شروع شد که پدرخوانده های اصلی کابینه شهردار، تقسیم پست ها را بدست گرفتند.

IMG-20160826-WA0005

اینجا بزرگترین ضربه به پیکره شورا و شهرداری وارد آمد. هم از این جهت که شهردار در تنگنای پیشنهادات عده ای ناتوان گرفتار شد، و هم آنسوی که شورا توان ذاتی خود یعنی مخالفت و اعتراض در برابر ناتوانی و عملکرد شهردار را از دست داد.

صف مدیران ناتوانانی که در پی پست و سمت بودند به سوی پدرخوانده ها و سپس به سوی سایر اعضای شورا کشیده شد و آنچنان تعهدات سنگین به این گزینه ها بسته می شد که در مدت کوتاهی جا زده و گاها مانند شهردار منطقه ۳ دست به استعفا زدند.

IMG-20160826-WA0007

بازی به این صورت در آمد که هر کسی پست می خواست، بعد از تایید شهردار باید حمایت گزینه ای قوی و مخالف از اعضای شورا را، به سمت خود جلب می کرد. و البته گزینه پدرخوانده ها و سهام داران شورا،  به صورت ثابت و به عنوان پل ارتباطی بین شورا و شهردار همواره مطرح بوده است.

این وضعیت باعث شد شورای چهارم مورد اعتراض مردم و خواص قرار گیرد تا همه اعضا به عنوان گزینه های شورای پنجم دچار مشکل شوند.

از آنسوی، انتصابات غیر معقولانه و سفارشی؛ سازمان ها و مناطق شهرداری را به چالشی ویرانگر از جمله کاهش و تاخیر در پرداخت حقوق، عدم رسیدگی به وضعیت کارمندان و نیز سیل استخدام های خط و خطوط دار منتهی کرد.

IMG-20160826-WA0006

امسال آخرین ماه های شورای چهارم است. آخرین ریاست و البته آخرین شانس برای اینکه رییس شورا منتصب به شهردار و گروه اکثریت نباشد.

بهتر آنست اعضا بدانند در این چند ماهه هیج مدیری برایشان ارزشی نداشته و ندارد. بهتر است سعی کنند مشت خود را باز کنند تا همه بدانند چه شده و چه کرده اند.

خصوصا در مورد وضعیت نابهنجار خدمات شهری شهرداری اهواز که محتاج ترمیم است. متاسفانه هنوز گزینه ای ارزشمند که بتواند این وضعیت را به کنترل خود در بیاورد؛ معرفی نشده است.

در انتها می توان گفت ریاست خدمات شهری گزینه کسی است که رای او بتواند سرنوشت ساز باشد.منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان