کد خبر: 337556
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور گفت: در حال حاضر از نظر فیزیکی قصد توسعه دانشگاه های فرهنگیان را نداریم ولی از نظر کیفیت و جذب دانشجویان بیشتر برنامه ریزی هایی برای توسعه داریم.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس قنبری عصر امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان با یک عقبه ۱۰۰ ساله در حوزه تربیت معلم هست و به عنوان دانشگاه از سال ۹۱ اولین دوره تحصیلی خود را با نام دانشگاه شروع کرد.

وی افزود: این دانشگاه در حال حاضر ۹۸ پردیس و مرکز آموزش عالی را دارد که بالغ بر ۷۰ هزار دانشجو را به چند صورت جذب کرده است.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور تصریح کرد: یک سری از دانشجویان از طریق کنکور وارد می شوند، برخی ها معلم هستند و برای ادامه تحصیل آمده اند و یک سری دانشجویان نیز بر اساس ماده ۲۸ دانشگاه جذب شده و مهارت آموز شغل معلمی هستند.

قنبری ابراز امیدواری کرد: مهرماه امسال ۲۵ هزار نفر به جمع معلمان اضافه می شوند. این ۲۵ هزار فارغ التحصیل معلمان جدیدی می شوند که در مراکز آموزشی تدریس خواهند کرد.

وی خبر داد: اغلب دانشجویان پذیرفته شده این دانشگاه در رشته های علوم تربیتی و دبیری آموزش و پرورش و پرورش تحصیل می کنند.

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان کشور در پاسخ به این سوال خبرگزاری مهر که با توجه به بازنشسته شدن ۳۶ هزار معلم و جذب ۲۵ هزار نفر معلم جدید، ۱۱ هزار کمبود باقی مانده چطور جبران می شود، بیان کرد: بین تأمین نیرو و تأمین معلم شاید یک توازنی را از طریق دادن اضافه تدریس به معلمان شاغل و استفاده از ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش ایجاد کنیم و قطعا با این روش ها هیچ کلاسی بدون معلم و روی زمین باقی نمی ماند.

قنبری عنوان کرد: در حال حاضر از نظر فیزیکی قصد توسعه دانشگاه های فرهنگیان را نداریم ولی از نظر کیفیت و جذب دانشجویان بیشتر برنامه ریزی هایی برای توسعه داریم.

به گزارش مهر، ظهر امروز پنج شنبه آیین دانش آموختگی (فارغ التحصیلی) دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان خوزستان در تالار فردوسی اهواز برگزار شد. 

در این مراسم لباس فارغ التحصیلی در اختیار دانش آموختگان پسر قرار گرفته بود ولی پردیس دختران این لباس را برای دختران تهیه نکرد. پخش کلیپ، اجرای موسیقی، اجرای تئاتر و شعبده بازی از جمله برنامه های جانبی این مراسم بود. 

دانش آموختگان در پایان سوگندنامه خود را قرائت و برای این شغل شریف قسم یاد کردند. همچنین در پایان، از هر پردیس دانشگاه فرهنگیان یک دانشجو به عنوان نماینده سایر فارغ التحصیلان آن پردیس مورد تقدیر و قدردانی قرار گرفت.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان