کد خبر: 337540
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۴

انبوه سازان به افزایش 50 درصدی قیمت خرید انشعاب برق توسط شرکت توزیع نیروی برق اهواز در روزهای اخیر انتقاد کردند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


انبوه سازان به افزایش ۵۰ درصدی قیمت خرید انشعاب برق توسط شرکت توزیع نیروی برق اهواز در روزهای اخیر انتقاد کردند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، فرشید پورحاجت رییس انجمن صنفی انبوه سازان مسکن خوزستان  در این خصوص اظهار کرد: در هفته گذشته موضوع اخذ هزینه تفکیک واحد و نقشه برداری از مردم به صورت همزمان توسط اداره کل ثبت اسناد خوزستان و سازمان نظام مهندسی بررسی و این موضوع با سازمان ثبت اسناد کشور مطرح شد که قائم مقام سازمان ثبت اسناد کشور بر حل این موضوع در خوزستان تأکید کرد.

وی افزود: اگر قرار است اداره کل ثبت اسناد خوزستان برخی از تکالیف خود را به دیگر سازمان ها برون‌سپاری کند، نباید این‌گونه باشد که مجبور شویم هزینه یک خدمت را دو یا سه مرتبه به سازمان‌های مختلف پرداخت کنیم وگرنه از نظر ما مساله برون‌سپاری تکالیف و وظایف سازمان‌های دولتی ایراد و اشکالی ندارد.

پورحاجت با اشاره به بروکراسی اداری پیچیده‌ای که پس از برون‌سپاری تفکیک واحد و نقشه برداری از سوی ادارت کل ثبت اسناد به سازمان نظام مهندسی خوزستان ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: برای هر دستگاه و سازمان وظایف قانونی تعیین شده که باید بابت هر کدام از این تکالیف و وظایف، یک مرتبه هزینه دریافت شود، نه این‌که برون‌سپاری برخی از این وظایف صورت گیرد و در عین حال هزینه آن وظیفه یا تکلیف قانونی توسط سازمان قبلی از مردم گرفته شود.

وی همچنین در خصوص عملکرد شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: در اهواز هیچ شرکتی به جز شرکت توزیع نیروی برق از حق و اختیار فروش برق برخوردار نیست که متأسفانه در سال‌های گذشته این شرکت تکالیف قانونی خود را انجام نداده است و مردم را وادار کرد تا قرارداد عملیات ایجاد انشعاب برق را با پیمانکاران تعیین شده منعقد کنند که ما این موضوع را از دیوان عدالت اداری پیگیری کردیم تا ابطال شود.

پورحاجت تصریح کرد: طی دو روز گذشته قیمت خرید انشعاب برق افزایش ۵۰ درصدی داشته است و با توجه به این‌که دولت در حال ایجاد انضباط و نظم‌دهی به دستگاه‌های خود است، این امر برای ما مایه تعجب بود که یک شبه و ناگهانی نرخ خریداری انشعاب برق تا این حد افزایش یابد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه اخیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و شرکت توزیع نیروی برق اهواز خاطرنشان کرد: بر اساس این تفاهم نامه سازمان نظام مهندسی خوزستان می‌تواند در ساختمان‌هایی که ناظر برق وجود ندارد، یک بازرس یا ناظری برای این امر معرفی و تعیین کند.

رییس انجمن صنفی انبوه سازان مسکن خوزستان ادامه داد: در صورتی که ما اکنون هزینه طراحی و نظارت برق را تماما به شرکت توزیع نیروی برق پرداخت می کنیم و علاوه بر این نیز هزینه مضاعفی را باید به ناظرین یا بازرسین برق سازمان نظام مهندسی پرداخت کنیم.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان