کد خبر: 337496
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲

مدیر کل هواشناسی استان خوزستان پدیده گرد و غبار را برای آسمان اهواز و مناطق مرزی استان در روز جمعه پیش بینی کرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر کل هواشناسی استان خوزستان پدیده گرد و غبار را برای آسمان اهواز و مناطق مرزی استان در روز جمعه پیش بینی کرد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، کوروش بهادری مدیر کل هواشناسی استان خوزستان بیان کرد: طبق پیش بینی های این اداره کل آسمان خوزستان در روز پنجشنبه صاف تا کمی ابری گاهی همراه با گرد و غبار خواهد بود و فردا جمعه به دلیل وزش بادهای تقریبا شدید گرد و غبار محلی آسمان مناطق مرزی استان و اهواز را در بر خواهد گرفت.

وی گفت: میزان گرد و غباری که فردا رخ خواهد داد به گونه ای نیست که مانع فعالیت شهروندان شود اما کیفیت هوا را کاهش خواهد داد.

بهادری با اشاره به میزان رطوبت هوای استان افزود: رطوبت نسبی امروز در نوار ساحلی استان از جمله در ماهشهر و هندیجان ۸۵ درصد، آبادان ۸۰ درصد، اهواز، شوش، هندیجان و دزفول ۶۵ درصد است.

این مقام مسئول اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات رسیده بیشترین دمای استان روز گذشته در آبادان با ۵۱ درجه سانتیگراد و کم ترین دما امروز در ایذه با ۲۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
وی تصریح کرد: طبق آخرین گزارشات نوسانات دمایی، بیش ترین میزان دما دیروز در اهواز ۴۸درجه سانتیگراد و کم ترین دمای اهواز امروز با ۳۲ درجه سانتیگراد گزارش شده است.

خوزستان در تابستان امسال گرما و رطوبت بالایی را تجربه کرد به گونه ای که دمای اهواز در تابستان رکورد شکنی کرد و به ۵۳ درجه رسید و برخی مناطق استان رطوبت بالای ۹۰ درصد را هم تجربه کردند.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان