کد خبر: 337490
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷

عصر اهواز - نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: وقتی از هدایت های الهی بی بهره باشیم دیگر علم آموزی فایده ای ندارد.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 12500

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری ظهر امروز در آیین دانش آموختگی (فارغ التحصیلی) دانشگاه فرهنگیان خوزستان اظهار کرد: خوشبختانه در دوره ای که اشتغال به کار، کیمیا شده این دانش آموختگان همه در شغل شریف معلمی مشغول به کار می شوند.

وی در ادامه خطاب به دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان خوزستان اظهار کرد: فرزندان به عنوان امانت خداوند و برای تربیت صحیح به شما سپرده می شوند. معلمی شغل انیبا و عبادت خداوند است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد: برخی معلمان خیلی عاشق فرزندان مردم و دانش آموزان هستند و در برخی مواقع حتی از پدر و مادران آنها نیز دلسوزی بیشتری دارند.

جزایری خطاب به دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان خوزستان بیان کرد: معلم برای دانش آموزان الگو هستند بنابراین شما باید نسبت به رفتار خود در نزد دانش آموزان بسیار محتاط باشید. حتی به عنوان نمونه دانش آموزی بوده که بر اساس الگو گرفتن از معلم هنگام صحبت یکی از چشم های خود را بسته و به این کار عادت کرده بود.

وی اضافه کرد: شما دروس علمی را در کنار مسائل اخلاقی، انسانی و هدایت های الهی به صورت همزمان به دانش آموزان یاد بدهید. هدایت خیلی مهم است و در قرآن و دین بسیار نسبت به آن تأکید می شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: وقتی از هدایت های الهی بی بهره باشیم دیگر علم آموزی فایده ای ندارد، مثلا داعشی ها نیز افراد با سواد و مهندس نیز دارند ولی خدا نکند که انسان در سراشیبی نادانی قرار بگیرد چرا که آن وقت دیگر زندگی خود را تباه می کند.

جزایری یادآور شد: برخی از کشورها اسم خود را با حزب دموکرات نام می برند یعنی تکریم انسان ها و رعایت حقوق بشر ولی در عمل عکس آن را می بینیم که مسئولان این کشورها با داعشیان ارتباط برقرار می کنند. چنین رفتارهایی را به دلیل محروم شدن آن افراد از نعمت هدایت الهی می بینیم.

وی افزود: افراد اگر از نعمت الهی برخوردار نباشند دیگر قابل اعتماد هم نیستند. چنین افرادی بازیچه دست شیطان می شوند و اصلا معلوم نیست که چه کاری انجام می دهند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در پایان خطاب به دانش آموختگان گفت: این فرزندان که امانت های الهی در دستان شما هستند را هم با سواد و هم اینکه هدایت یافته الهی تربیت کنید. باید دانش آموزان را با بصیرت، باتقوا و هدایت شده الهی بار بیاورید که قابل اعتماد باشند.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان