کد خبر: 337442
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۸

عصر اهواز - امروز چهارشنبه دهم شهریور سالجاری انتخابات رئیس و هیئت رئیسه شورا در اهواز با یک اشتباه در برداشت از قانون همراه بود.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 122131

امروز چهارشنبه دهم شهریور سال جاری انتخابات رئیس و هیئت رئیسه شورا در اهواز با یک اشتباه در برداشت از قانون همراه بود.

به گزارش عصر اهواز، در حالی که دعوت کننده به انتخابات رئیس و هیئت رئیسه بودند اما خود آنان از شرکت در این انتخابات امتناع کرده که در نوع خود قابل ذکر است. به این واسطه قوانین مذکور را مجددا می نویسم:

رئیس شورای شهر اهواز

‌بر اساس ماده ۲ – از آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها:  اولین جلسه هر دوره شورا ظرف یک هفته بعد از قطعی شدن انتخابات به دعوت فرماندار و یا سرپرست فرمانداری و با حضور دعوت کننده یا‌نماینده وی، تحت ریاست مسن‌ترین عضو و به منشی گری دو نفر از جوان‌ترین اعضاء تشکیل و برای رسمیت کلیه اعضاء به شرح زیر سوگند یاد‌می‌کنند و آن را امضاء می‌نمایند.

نص صریح قانون کاملا مشخص کرده است وظایف و مشخصاً و صراحتاً قید شده در اولین رای گیری هیئت رئیسه سنی مسئول انتحابات است و الی آخر.

قانون برای مسایل از قبیل غیبت رئیس شورا نیز درج نمونه است که بر اساس ماده ۶ – رییس شورا وظایفی به عهده دارد که اهم آن به شرح زیر است:

۱۳ – کلیه مکاتبات رسمی شورا با امضای رییس شوراست.

‌تبصره – نایب رییس شورا در غیاب رییس شورا وظایف او را انجام می‌دهد و در مقابل شورا مسئول است.

حکایت قانون شفاف است و اما اینکه آیا ریاست شورا و نائب رئیس شورا به این قانون واقف بوده اند و عملاً قانون شکنی کرده اند حکایتی دیگر است که باید جوابگوی آن باشند و یا منتظر نتیجه گیری مردم.

طی پیامی به صورت کتبی و نیز پیامک تلفنی از تلفن شورا همه رسانه ها آمده است: در یکصد و چهل و دومین جلسه شورای شهر اهواز انتخابات سال چهارم هیئت رئیسه شورا روز چهارشنبه ۱۰ شهریور ساعت ۱۰ صبح در سالن اجتماعات شورا برگزار می گردد.

این دعوت رسمی توسط ریاست شورا انجام گرفته است که از ساعت ۱۰ تعدادی از اعضای شورا وارد جلسه شدند اما از رئیس و نائب رئیس شورا خبری نشد.

پر مسلم است بر اساس نص صریح قانون این جلسه برگزار نمی شود زیر رئیس و نائب رئیس حضوری نداشتند.

هیچ حرفی باقی نمی ماند بجز اینکه باید گفت: رئیس شورای شهر اهواز ، الفبای قانون شوراها را نمی داند!!!

رئیس شورای شهر اهواز

رئیس شورای شهر اهواز

رئیس شورای شهر اهوازمنبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان