کد خبر: 337432
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۰۴

استاندار خوزستان گفت: سازمان ثبت اسناد و شرکت توزیع نیروی برق اهواز نبايد در برونسپاری برخی وظایف خود به سازمان نظام مهندسی ساختمان هزینه مضاعفی به مردم تحمیل كنند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


استاندار خوزستان گفت: سازمان ثبت اسناد و شرکت توزیع نیروی برق اهواز نباید در برونسپاری برخی وظایف خود به سازمان نظام مهندسی ساختمان هزینه مضاعفی به مردم تحمیل کنند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،غلامرضا شریعتی اظهار داشت: البته من هم صلاح می بینم که این امور توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام گیرد اما این امر دلیل برای تضییع حقوق مردم نمی شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان ثبت اسناد خدمت تفکیک واحد و نقشه برداری ساختمان را به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان واگذار کرده است، افزود: این دو سازمان با وجود این برونسپاری به صورت همزمان هزینه این خدمت را از مردم اخذ می کنند که این مساله باعث شده است دو بخش خصوصی یعنی انبوه سازان مسکن و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان به جان هم بیفتند.

شریعتی با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد باید تکلیف خود را مشخص کند، تصریح کرد: نباید هزینه اضافه ای از مردم دریافت شود زیرا تحمیل هزینه مضاعف به مردم ظلم است و باید از آن جلوگیری کرد که ان‌شاءالله از تحمیل هزینه مضاعف در خصوص تفکیک واحد و نقشه برداری به مردم نیز جلوگیری خواهد شد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی در مقام تصویب قوانین نیست، خاطرنشان کرد: با هیچ دلیلی نمی توانیم هزینه مضاعفی را به مردم تحمیل کنیم. اخذ هزینه تفکیک واحد و نقشه برداری به صورت همزمان از سوی سازمان نظام مهندسی خوزستان و سازمان ثبت اسناد، حق مردم را ضایع می کند و باید این حق استیفاء شود.

شریعتی بیان داشت: البته من نیز معتقدم که کار تفکیک واحد و نقشه برداری را صلاح است تا سازمان نظام مهندسی انجام دهد زیرا کارشناسان بهتری دارد و این امر سریعتر صورت می گیرد.

وی با تأکید بر پیگیری و اجرای مصوبات جلسات گذشته شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی عنوان کرد: اگر این جلسات مصوبه ای برای یکی از سازمان ها داشته باشد، آن سازمان باید مصوبه مذکور را به تمام ادارات زیرمجموعه خود ابلاغ کند. من برای امضاء خودم ارزش قائل هستم؛ بنابراین در شأن من و در شأن دیگر مسئولان نیست که پیگیر اجرای مصوبات نباشیم.  

استاندار خوزستان در خصوص الزام خریداران انشعاب برق به عقد قراداد با پیمانکاران تعیین شده از سوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: در این خصوص هم نباید هزینه مضاعفی بر مردم تحمیل کنیم و حق مردم و حق دولت نباید ضایع شود.

شریعتی با بیان اینکه نباید از حقوق مردم چشم پوشی کنیم، اذعان داشت: اکنون حق مردم در برخی موارد ضایع می شود زیرا در ادارات و دستگاه هایی که تصمیم گیری ها صورت می گیرد مردم حضور ندارند و افرادی که قانونگذاری می کنند باید مشکلات و نواقص قوانین خود را بپذیرند و تصمیمات اشتباه و غلط خود را اصلاح کنند.

وی ادامه داد: در غیر اینصورت به مردم و خود آن تصمیم گیرنده ظلم می شود و آن مسئول شایستگی خود را از دست می دهد؛ بنابراین نباید بر تصمیم غلط اصرار کرد.

استاندار خوزستان اظهار کرد: اگر شرکت توزیع نیروی برق اهواز قصد دارد برخی وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کند، باید توجه داشته باشد با این اقدام، هزینه مضاعفی بر مردم تحمیل نشود.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان