کد خبر: 337411
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۳

مديرکل حفاظت محيط زيست خوزستان از آلودگي نگران کننده خاک در اهواز و ماهشهر خبر داد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از آلودگی نگران کننده خاک در اهواز و ماهشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به انجام مطالعاتی در خصوص آلودگی خاک و آب در استان اظهار کرد:‌ این مطالعات آلودگی در محیط های خاکی در اطراف اهواز و ماهشهر را نشان داد.

وی افزود: ‌این مطالعات را سه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز،‌ دانشگاه مشهد و دانشگاه صنعتی اصفهان انجام داده اند و نتایج آن به کشورهای کانادا و استرالیا ارسال شده است تا در آزمایشگاه بین المللی آنالیز شود.

لاهیجان زاده با اشاره به این‌که این آلودگی نگران کننده است،گفت:‌ فلزات سنگین، ترکیبات آلی و فعالیت های صنعتی بیشترین تاثیر را در بروز این آلودگی دارند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ادامه داد‌: به زودی گزارشی از نتایج این مطالعات به صورت کامل ارایه خواهیم کرد.

وی در خصوص انجام مطالعات در مورد سدگتوند نیز گفت: این مطالعات در خصوص مدت زمان حل شدن نمک‌های سدگتوند است و به نتایجی رسیده است ولی هنوز نمی‌توان به طور دقیق مدت زمان را اعلام کرد و  این مطالعات در شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون ارایه خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: این مطالعات به درخواست ما و توسط یک گروه متخصص و با حضور کارشناسان خارجی انجام شده است ‌و نتایج آن نیز در خارج از کشور آنالیز می‌شود.

لاهیجان‌زاده اظهار کرد:‌ قرارداد این مطالعات را ما در اداره کل حفاظت محیط زیست منعقد کرده و سازمان حفاظت محیط زیست اعتبارات آن را تامین می‌کند.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان