کد خبر: 337405
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۳۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ مدیرکل بنیاد شهید خوزستان گفت: ساخت فاز دوم مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاعی خوزستان هم در راه است و تلاش می کنیم در هفته دفاع مقدس افتتاح شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالرضا فرجیان پیش از ظهر امروز چهارشنبه در آئین افتتاح مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاعی بنیاد شهید خوزستان در اهواز که با حضور جمعی از مسئولان ملی و استانی برگزار شد، اظهار کرد: استاندار خوزستان دستور تسریع در اجرای عملیات احداث این مرکز و تجهیز آن را صادر کرد. وی حتی با نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم دیدار و پیگیری ها را در سطح مرکز انجام داد.

وی افزود: این مجموعه با همت خود جانبازان که از سال ۸۷ پیگیری داشتند و جلساتی را با استاندار سابق برگزار کردند، با تأکید رئیس جمهور در هنگام سفر به خوزستان و همچنین تأیید نوبخت در سال ۹۳ عملیات اجراییش شروع شد.

مدیرکل بنیاد شهید خوزستان تصریح کرد: این مرکز آسایشگاهی ۱۱ تخت (پنج تخت سوئیت و ۶ تخت بستری) دارد. همچنین مراسم های مذهبی از جمله عزاداری و جشن در این مرکز برگزار می شود.

فرجیان بیان کرد: این مرکز سالن ورزشی هم دارد که جانبازان می توانند در چهار یا پنج رشته فعالیت ورزشی داشته باشند.

وی عنوان کرد: سه میلیارد تومان (دو میلیارد برای ساخت ابنیه و یک میلیارد برای تجهیزات) برای ساخت این مرکز هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد شهید خوزستان ادامه داد: فاز دوم این مرکز که درمانگاهی برای جانبازان شیمیایی، قطع نخاعی و به صورت کلی پایش سلامت جانبازان است نیز تلاش می شود تا هفته دفاع مقدس با همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در راستای صدور مجوز، افتتاح شود.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان