کد خبر: 337369
تاریخ انتشار: پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۱:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور از اجرای ۷۰ درصد طرح‌های عمرانی بنیاد شهید در کشور خبر داد و ابراز امیدواری کرد که پایان سال جاری دیگر طرح ها به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری، عبدالرضا عباسپور صبح چهارشنبه در مراسم افتتاحیه مرکز توانبخشی جانبازان قطع نخاعی استان خوزستان اظهار کرد: خدمت به جانبازان و ایثارگران ادامه راه شهدا است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه سال ها از جنگ گذشته و نیازهای جانبازان با توجه به بالا رفتن سنشان تغییر کرده است، افزود: نیاز حال حاضر جانبازان وجود مراکز توانبخشی است.

عباسپور رعایت قوانین، عدالت در خدمات رسانی و همچنین افزایش رضایتمندی جانبازان را از اولویت های بنیاد شهید کشور در حوزه بهداشت و درمان اعلام کرد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشوربا تاکید بر اینکه زمینه بهره مندی جانبازان و ایثارگران از بیمه های همگانی و تکمیلی فراهم است، گفت: در حال حاضر یک میلیون و ۶۸۸ هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.

وی عدم تصدی گری و واگذاری خدمات به دستگاه های ذیربط با تأکید بر ارائه همه خدمات مورد نیاز ایثارگران و جانبازان را یکی از سیاست های بنیاد شهید اعلام کرد و گفت: ساخت کلینیک های تخصصی در استان ها و همچنین دعوت از پزشکان و متخصصان خارج از کشور نیز از جمله کارهای این بنیاد است.

عباسپور با تاکید بر اینکه سال گذشته ۲۵ تیم پزشکی به استان ها اعزام شده است، گفت: طی اعزام تیم های پزشکی یک‌هزار و ۸۸۳ نفر ویزیت شد و برخی از جانبازان نیز برای ادامه معالجه به پایتخت اعزام شدند.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید کشور با اشاره به اینکه ارائه خدمات خدمات درمانی در داخل و خارج از کشور حق جانبازان است، بر نمود پیدا کردن خدمات توانبخشی در جامعه تاکید کرد و گفت: محیط زندگی باید به گونه ای همسان سازی شود که جانبازان و معلول هم از امکانات برابر با دیگران استفاده کنند.

وی با تاکید بر اینکه احداث مراکز توانبخشی، فرهنگی و ورزشی در کشور در دستور کار است، گت: قریب به ۷۰ درصد از طرح های عمرانی بنیاد شهید در کشور به بهره برداری رسیده و امیدوام تا سال آینده نیز مابقی طرح ها افتتاح شوند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان