کد خبر: 337266
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


شادگان ـ معاون فرماندار شادگان از اعزام مزدوجین این شهرستان در هفته ازدواج به اردوی استانی و سفر مشهد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نعمت اله آلبوغبیش عصر امروز چهارشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان که با حضور کلیه اعضا به منظور برگزاری مطلوب تر برنامه های هفته ازدواج در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت فاطمه زهرا(س) با اشاره به احادیث نبوی در رابطه با اهمیت ازدواج، اظهار کرد: اهمیت ازدواج  بر هیچکس پوشیده نیست و نیاز هست با توجه به تبلیغات سوء دشمنان، آحاد جامعه با مشارکت جدی، زمینه ازدواج آسان جوانان در سطح جامعه را فراهم کنند.

وی در ادامه از اعزام مزدوجین این شهرستان در هفته ازدواج به اردوی استانی و سفر مشهد مقدس خبر داد و گفت: به میمنت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و هفته ازدواج، کلیه افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی اداره بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید و امور ایثارگران هستند و در این هفته عقد و ازدواج کنند به اردوی استانی و به قید  قرعه، به سفر مشهد مقدس اعزام می شوند.

معاون فرماندار شادگان همچنین بر ضروت همکاری همه دستگاههای اجرایی در هفته ازدواج تاکید کرد و افزود: ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان باید نسبت به اجرایی کردن برنامه های این هفته و برگزاری هر چه با شکوهتر این برنامه ها همت کنند.

آلبوغبیش به آمار ازدواج و طلاق در سالهای ۹۳ و ۹۴ در سطح این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در  سال ۹۳ تعداد یک هزار و ۸۶۱ فقره و طلاق ۱۰۴ فقره ازدواج و همچنین در سال ۹۴ تعداد یک هزار و  ۹۱۷ فقره ازدواج و ۹۷ فقره طلاق ثبت شده که این آمار بیانگر کاهش درصد طلاق در سال ۹۴ نسبت به  سال قبل بوده است.

وی با اشاره به  برنامه های اجرایی هفته ازدواج در این شهرستان تصریح کرد: برپایی نمایشگاه حقوق خانواده، نشست های خانواده محور با اساتید دانشگاه و صاحب نظران با موضوع گفتمان خانواده، نشست جوانان با ائمه جمعه، دیدار مسئولان شهرستان با زوجین جوان شهری و روستایی و خانواده شهداو… از مهمترین برنامه های هفته جوان در این شهرستان است.

معاون فرماندار شادگان در پایان خاطرنشان کرد: در راستای تسهیل در ازدواج مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی، کالاهای خانگی مورد نیاز و ضروری مزدوجین در سال ۹۵ نیز تامین می شود.

به گزارش مهر، هفته ازدواج از اول ذی‌الحجه یعنی ۱۳ شهریورماه آغاز و تا نوزدهم شهریورماه ادامه دارد.منبع: مهر
برچسب ها: ,
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان