کد خبر: 337251
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان گفت: گردشگري دفاع مقدس در استان توسعه مي يابد
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: گردشگری دفاع مقدس در استان توسعه می یابد

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، خسرو نشان با تاکید  بر توسعه‌ همکاری میان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان با هدف برنامه‌ریزی مستمر و جدی در زمینه‌ میراث و گردشگری دفاع مقدس اظهار کرد: این سازمان از آمادگی لازم به منظور انعقاد تفاهم‌نامه‌ای مشترک در این زمینه برخوردار است و زیر ساخت های مورد نیاز را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به تقارن هفته‌ میراث فرهنگی و دفاع مقدس به شرح برنامه‌های پیشنهادی به این مناسبت پرداخت و اضافه کرد: باید در نام‌گذاری روزهای هفته‌ی گردشگری، روزی را به نام گردشگری دفاع مقدس اختصاص داد.

نشان راه‌اندازی موزه‌ سیار را با هدف نمایش صحنه‌ها، خاطرات و آثار به جا مانده از دوران دفاع مقدس پیشنهاد کرد و افزود: این موزه‌ سیار با همکاری اداره‌ کل راه‌آهن در قالب واگن‌های قطار حاوی آثار و خاطرات ارزشمند، در مسیرهای اهواز، اندیمشک، خرمشهر و ماهشهر قرار خواهد گرفت.

خسرو نشان  همچنین موضوع گردشگری آبی با محوریت دفاع مقدس را مطرح کرد و گفت: راه‌اندازی گشت آبی به همراه کاروان ، گردشگری آبی دفاع مقدس در مسیر رودهای بهمن‌شیر، اروند و کارون هم‌زمان با سال‌روز شکست حصر آبادان می‌تواند با هدف توسعه‌ گردشگری بسیاری از ظرفیت‌های ارزشمند این مناطق را در معرض دید عموم مردم قرار دهد.

وی بر برگزاری نخستین سمپوزیوم هنر و صنعت با محوریت خلاقیت هنری با استفاده از منابع و ضایعات فلزی پالایشگاه آبادان به عنوان اقدامی ماندگار در حوزه‌ حفظ ارزش‌های دفاع مقدس و ایجاد زمینه‌های خلق و نمایش آثار هنری با الهام گرفتن از نمادهای میراث فرهنگی استان تاکید کرد و خواستار همکاری همه‌جانبه وزارت نفت، استانداری خوزستان، سازمان منطقه آزاد اروند، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اداره‌

کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان شد.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان