کد خبر: 337184
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۹

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و اعلام نتایج نهایی این آزمون اوائل هفته آینده خبر داد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی و اعلام نتایج نهایی این آزمون اوائل هفته آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، دکتر محمد‌حسین پورکاظمی رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به افزایش ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی امسال اشاره کرد و افزود: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی در دفترچه منتشر‌شده چهار هزار و ۷۱۴ نفر اعلام شده بود که بر اساس تصمیماتی که گرفته شد، بالغ بر ۱۵۰۰ نفر به تعداد پذیرفته‌شدگان نهایی افزوده می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: علاوه بر ظرفیت تعیین‌شده در پذیرش آزمون کارشناسی ارشد پزشکی، دانشجویان استعدادهای درخشان نیز بدون آزمون در کارشناسی ارشد پذیرفته خواهند شد؛ بنابراین ظرفیت نهایی در پذیرش این آزمون بیش از ۶ هزار و ۲۱۴ نفر خواهد بود.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی، با اشاره به انتخاب رشته ۱۷ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی بیان داشت: از مجموع ٧٣ هزار داوطلب شرکت‌کننده در ٧٩ رشته، حدود ۵٣ هزار نفر خانم‌ و مابقی شرکت‌کنندگان از آقایان بوده‌اند.

گفتنی است داوطلبان آزمون ارشد پزشکی روزهای ٢٣ و ٢۴ اردیبهشت‌ماه جاری در ٧٩ رشته و ۵۶ مجموع رشته گروه پزشکی به رقابت پرداختند و در این آزمون به دانشجویان اجازه شرکت هم‌زمان در ۲ رشته تحصیلی داده شده بود.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان