کد خبر: 337072
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی خوزستان گفت: یکی از دلایل اموال متروک وجود مشکلات مالی بین بانک های کشور و خارج است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدرضا حسام ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: این سازمان حاکمیتی است و متولی جمع آوری و فروش اموالی است که به نفع دولت ضبط می شود. این اموال منقول و غیرمنقول هستند.

وی افزود: اموالی مانند کالاهای قاچاق، ضبطی، قضایی و کالای متروک که زیاد در زمان تحریم داشتیم از جمله اموالی هستند که به نفع دولت ضبط می شوند.

مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی خوزستان تصریح کرد: یکی از دلایل اموال متروک وجود مشکلات مالی بین بانک های کشور و خارجی است. تعیین تکلیف این نوع کالاها به نیابت از صاحب کالا را بر عهده داریم که حقوق صاحب کالا را چون قانونی وارد کرده رعایت می کنیم.

حسام ادامه داد: مازاد حاصل از فروش اموال متروک پس از کسب عوارض دولتی به وارد کننده پرداخت می شود ولی در کالای قاچاق به این شکل نیست.

وی عنوان کرد: در مسائل پرونده های قضایی نیز اموال منقولی است که به دستور مقامات قضایی به نفع دولت ضبط می شود.

مدیر جمع آوری و فروش اموال تملیکی خوزستان بیان کرد: کالای قاچاق بر اساس قوانین کشور از ۷۴ تا سال ۹۲ بر مبنای تصویب قانون مجمع مصلحت نظام تعیین تکلیف می شد.

حسام اضافه کرد: مجلس در سال ۹۲ قانون کالای قاچاق را تصویب و ضمن تشدید مجازات برای قاچاقچیان آن را برای کشور لازم الاجرا کرد. بر اساس این قانون جدید کالای قاچاق یا باید صادر و یا اینکه باید منهدم شود.

وی در پایان یادآور شد: امیدوارم افراد بتوانند از این فرصتی که به تولیدکننده ها داده شده و کسانی که می توانند از سرمایه خود در راستای توسعه استفاده کند، به خوبی بهره مند شود.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان