کد خبر: 337044
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴

نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی آماده بهره برداری است .
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


نخستین کارخانه ساخت انواع شیرآلات کنترلی و هوشمند صنایع نفت و گاز و پتروشیمی آماده بهره برداری است .

به گزارش عصر اهواز به نقل از “شاتا”  ، باباخانی رئیس هیات مدیره شرکت نیک گستر از شرکت های تابعه ایدرو با اعلام این خبر گفت : همزمان با سال اقتصاد مقاومتی نخستین کارخانه ساخت انواع شیرالات کنترلی و هوشمند صنایع راهبردی نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع سنگین با صرف ۴ میلیون یورو هزینه ارزی و ١٩٠ میلیارد ریال هزینه ریالی در شهرک صنعتی شمش آباد آماده بهره برداری گردیده است .


این کارخانه با سرمایه گذاری خارجی و مشارکت  ایران و دو شرکت معتبر آلمانی  و ایتالیایی ضمن انتقال فناوری طراحی و با تاکید بر استفاده از حداکثر توان داخلی قطعه سازان قادر است در سال اول حدود شصت میلیون یورو انواع شیرآلات کنترلی در ابعاد  و اندازه های مختلف تا ۵۶ اینچ و مطابق با استانداردهای اروپایی و با کاربردهای مختلف تولید کند.


به گفته باباخانی با  توجه به این نکته که تا پیش از این کلیه نیاز داخل از طریق واردات تأمین می گردید، با تولید این میزان شیرآلات کنترلی در واحد صنعتی نیک گستر سالانه حدود  ۳۰ میلیون ارز سهم داخل صرفه جویی را در پی خواهد داشت و میزان وابستگی صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و صنایع سنگین به واردات این تجهیزات حساس و راهبردی به میزان زیادی کاهش می یابد. با راه اندازی کارخانه نیک گستر برای حدود  ۴٠٠ نفر از متخصصان و جوانان جویای کار کشور بطور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال مولد ایجاد می شود.


این مجموعه که اولین کارخانه تولیدکننده  شیرآلات کنترلی در این سطح از انتقال فناوری در ایران و منطقه نفت خیز خلیج فارس محسوب می شود، همچنین قادر است سطح کیفی کارخانه های قدیمی تولید شیرآلات  صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کشور را ارتقاء داده و  محصولات آن ها را استاندارد سازی نماید.


بومی سازی فناوری نوین  تولید این محصولات و امکان صادرات حدود ۲۰ درصد محصولات تولیدی ، گارانتی محصولات به میزان  شش ماه بیشتر از کارخانه مادر این مجموعه در ایتالیا و نیز خدمات پس از فروش سریع و گسترده و ارزان به مدت ده سال از دیگر مزایای احداث این کارخانه در کشور  است.


شیرآلات کنترلی به عنوان بخشی از قطعات حساس صنایع نفت و گاز و پتروشیمی شناخته می شوند و می توانند نقش مهمی در تسریع پروژه های در حال اجرا و همچنین کاهش زمان تعمیرات در دوره بهره برداری داشته باشند.


 


 منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان