کد خبر: 337027
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


اهواز ـ مدیرکل کمیته امداد خوزستان از احداث یک هزار واحد مسکونی مددجویی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی موصلی ظهر سه شنبه در نشست با مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان با اشاره به تحت حمایت بودن بیش از  ۹۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان اظهار کرد: با توجه به سرمایه های عظیمی که در استان وجود دارد، وجود این تعداد خانوار تحت حمایت کمیته امداد در خوزستان زیبنده استان نیست و باید سعی کنیم که این امر مرتفع شود.

وی افزود: خوزستان ظرفیت خوبی دارد و می‌توان از این ظرفیت و پتانسیل برای کاهش فقر و توسعه عدالت اجتماعی استفاده کرد که البته این امر مستلزم همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی است.

موصلی تصریح کرد: فرودگاه های موجود در استان به دلیل حجم قابل توجه جابه جایی مسافر دارای ظرفیت مناسبی جهت تببین برنامه‌های کمیته امداد و جذب مشارکت‌های مردم نوع‌دوست برای ارائه خدمات مطلوب تر و برطرف کردن نیازهای مددجویان است.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان با اشاره به نقش مردم و سهم آنها در خصوص مسائل اجتماعی و کاهش فقر بیان کرد: این نقش بی‌بدیل و غیر قابل انکار است و آنها می‌توانند در بخش مسئولیت اجتماعی و همچنین کاهش فقر نقش پررنگی را داشته باشند.

صنایع بزرگ مسئولیت پذیر باشند

وی ادامه داد: انتظار داریم صنایع بزرگ در استان نیز نسبت به مسئولیت اجتماعی خود اهتمام ویژه داشته باشند.

موصلی با بیان اینکه فقر در جامعه زنان سرپرست خانوار به دلیل برخی از آسیب‌های اجتماعی نسبت به سایر افراد بیشتر است، بیان کرد: افزایش آسیب‌های اجتماعی اعم از طلاق، تورم، مشکلات اقتصادی، تصادفات منجر به فوت و تصادفات موجب افزایش جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسکن به عنوان یکی از عوامل توانمندسازی مددجویان مورد توجه کمیته امداد است، عنوان کرد: حدود ۲۷ هزار خانوار تحت حمایت با مشکل مسکن مواجه هستند که امسال یک هزار واحد مسکونی جهت رفع مشکل مسکن این عزیزان احداث می کند.

موصلی تصریح کرد: با توجه به مطالبه مقام معظم رهبری از کمیته امداد، رویکرد اصلی کمیته امداد در سال جاری توانمندسازی اقتصادی است که این امر با توسعه کسب وکارهای کوچک و گسترش مشاغل خانگی با توجه به مزیت نسبی و ارزش افزوده‌ای که می‌تواند ایجاد کند محقق خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: اقدامات کمیته امداد در حوزه اشتغال و خودکفایی  بر اساس ظرفیت هر منطقه و نیز استعدادهای جامعه مددجوی کمیته امداد انجام می‌شود به طوری که در این زمینه همه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد براساس یکسری از شاخص‌ها و استعدادسنجی، اطلاعات کاملی را از وضعیت خانواده‌ها به منظور ارزیابی آنان به دست آورده‌ایم.

وی افزود: مردم و طبقه محرومان و مستضعفان به فرموده امام خمینی(ره) صاحبان اصلی نظام هستند لذا باید در برابر این ولی نعمتان مسئول بود و برای اعتلای آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی کوشید.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان