کد خبر: 337014
تاریخ انتشار: سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۰

عصر اهواز - با پیگیری های انجام شده و کسب موافقت و مجوزهای لازم از مقامات کشوری، زمین های کشاورزی شهرهایی همچون ایذه، باغملک، مسجد سلیمان واندیکا به این طرح افزوده شدند و در قالب فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری شبکه های آبیاری در این شهرهای احداث و توسعه خواهند یافت.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 12500

شهرهای شمالی خوزستان همچون ایذه، باغملک، مسجد سلیمان واندیکا به فاز دوم اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری پیوستند.

حمیدرضا خدابخشی معاون طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان از توسعه کشاورزی و شبکه های آبیاری شهرهای خوزستان در قالب طرح ۵۵۰ هزار هکتاری خبر داد.

معاون طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان با اعلام این خبر گفت: پیش تر از این در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای دشت های خوزستان و ایلام سهمی برای زمین های کشاورزی شهرهای شمال خوزستان دیده نشده بود که خوشبختانه با پیگیری های لازم  انجام شده و کسب موافقت و مجوزهای لازم از مقامات کشوری، زمین های کشاورزی شهرهایی همچون ایذه، باغملک، مسجد سلیمان واندیکا به این طرح افزوده شدند و در قالب فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری شبکه های آبیاری در این شهرهای احداث و توسعه خواهند یافت.

سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی اسفند ماه  امسال در اهواز برگزار می شود

سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی به عنوان بزرگترین رویداد علمی آبیاری و زهکشی دنیا در سال ۲۰۱۷اسفند ماه ۱۳۹۵ در شهر اهواز برگزار می شود.

حمیدرضا خدابخشی دبیر سیزدهمین همایش بین المللی زهکشی در گفت و گو با خبرنگار خوزنیوز گفت: این همایش در چارچوب کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی و با همکاری سازمان آب و برق خوزستان ۱۴ تا ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۵ در اهواز برگزار خواهد شد وطی این ۴ روز، و دستاوردهای متخصصان داخلی بین المللی حوزه آبیاری و زهکشی ارایه و بحث گذاشته خواهد شد.

معاون طرح و توسعه شبکه های آبیاری و زهکشی سازمان آب و برق خوزستان گفت: از آنجا که خوزستان هم اکنون به عنوان یکی از بزرگترین کارگاه های اجرایی و آموزشی در بحث زهکش ها است مسوولان کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی تصمیم گرفته اند تا سیزدهمین دوره این همایش را در کشور ایران و در استان خوزستان برگزار کنند.

دبیر این همایش ادامه داد: موضوع پساب هاو زه آب ها در آینده ی نزدیک یکی از بزرگ ترین معضلات خوزستان خواهد بود . از همین رو در این همایش و طی یک کارگاه آموزشی حدود ۱۰۰ تن از دانشمندان خارجی به همراه ۲۵۰ دانشمند و متخصص ایرانی گرد هم می آیند و این مساله را حول محور اصلی زهکشی و پایداری محیط زیست و چهار سرفصل اقدامات لازم برای کاهش حجم زه آب ها، اقدامات لازم برای بهبود کیفیت زه آب ها ، معیارهای طراحی ساختارهای دوستدار محیط زیست و بکار گیری روش های جایگزین زهکشی پیگیری خواهند کرد.

خدابخشی تاکید کرد: این همایش بزرگترین رویداد علمی آبیاری و زهکشی دنیا در سال ۲۰۱۷ خواهد بود . کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی در طول دوران فعالیت خود برگزاری همایش های فنی و تخصصی با موضوعات مختلف مرتبط با آبیاری و زهکشی را همواره مورد توجه قرار داده است. از سال ۱۹۷۸ هر چند سال یکبار این همایش در یکی از کشورهای عضو برگزار شده است و مباحث زه کشی کنترل شده و شور ورزی از دستاوردهای دوره های گذشته این همایش است.

وی در پایان گفت: انتظار داریم در این همایش معتبر وزیر نیرو و برخی از شخصیت های ملی حضور یابند. با توجه به وسعت و اهمیت بین المللی این رویداد علمی، سازمان آب و برق خوزستان در حال توسعه مجموعه همایش های خود است وبا تکمیل طرح های در حال اجرا ظرفیت میزبانی از ۷۰۰ نفر را در این مجموعه خواهیم داشت . با توجه به اهمیت و اعتبار این همایش دانشگاه شهید چمران و موسسه جهاد نصر نیز به کمک سازمان آب و برق خوزستان آمده اند و در برگزاری این همایش همکاری خواهند داشت.منبع: عصر اهواز
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان