کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 336645
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۱

تعاون روستايی خوزستان در سال زراعی 95-94 با خريد 1 ميليون تن گندم به نرخ تضمينی و توافقی، از حيث عملکرد رتبه نخست کشوری را کسب کرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


تعاون روستایی خوزستان در سال زراعی ۹۵-۹۴ با خرید ۱ میلیون تن گندم به نرخ تضمینی و توافقی، از حیث عملکرد رتبه نخست کشوری را کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، مدیر تعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه خوزستان به لحاظ تولیدات محصولات زراعی و باغی در کشور دارای رتبه نخست است اظهار داشت:خرید گندم تضمینی از کشاورزان توسط شبکه های تعاون روستایی به صورت نقدی بوده و هم اکنون یک ریال به کشاورزان استان بدهی نداریم.

هرمز خواجوی خرید این میزان گندم در مدت ۴۰ روز و انتقال سریع آن به انبارها و سیلوهای استان با هدف پیشگیری از حوادث را یک کار جهادی توصیف کرد.

به گفته وی میزان خرید گندم به نرخ تضمینی در مقایسه با سال زراعی گذشته ۴۴درصد افزایش نشان می دهد.

هرمز خواجوی  گفت : در سال زراعی گذشته نیز ۲۴۰هزار تن ذرت نیز از کشاورزان استان به قیمت تضمینی خریداری شده که از این حیث نیز رتبه نخست را در کشور کسب کردیم.

مدیرتعاون روستایی خوزستان با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیات دولت ۲۴محصول مشمول خرید تضمینی در سراسر هستند افزود: گندم ، جو ، ذرت ، کلزا ، سیب زمینی ، پیاز ، خرما و برنج  در ردیف خرید تضمینی هستند و در راستای حمایت از کشاورزان نسبت به خرید تضمینی این محصولات توسط تعاونی های روستایی اقدام شده است.

وی گفت: برخی محصولات کشاورزی نظیر سبزی و گوجه به صورت توافقی توسط تعاون روستایی انجام شده است.

مدیرتعاون روستایی خوزستان ادامه داد : در ۳ سال  گذشته سه میلیون و ۲۳۴هزار تن محصول کشاورزی به صورت تضمینی و ۵۳۹هزار تن محصول به  صورت توافقی از کشاورزان استان خریداری شده است که یک رکورد محسوب می شود.

خواجوی با بیان اینکه در این مدت ۳۹۶هزار تن کالاهای اساسی ، ارزاق و آردو ۲۷۸هزار تن انواع کودهای شیمیایی به قیمت مصوب بین کشاورزان استان توزیع شده است گفت: در سه سال اخیر ۶۷هزار تن انواع بذرهای گندم و کلزا با هدف بهبود تولیدات کشاورزی در استان توزیع شده است.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان