کد خبر: 336623
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۷

مدير مهندسی شرکت گاز خوزستان گفت: با تحقق برنامه های توسعه ای شرکت گاز و توسعه شبکه گازرسانی، 95 درصد شهرهای استان از نعمت گاز طبيعی برخوردار شده اند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر مهندسی شرکت گاز خوزستان گفت: با تحقق برنامه های توسعه ای شرکت گاز و توسعه شبکه گازرسانی، ۹۵ درصد شهرهای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده اند.

به گزارش خبرگزاری سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، جاسم عکرش بیان داشت: گازرسانی به شهرها و روستاهای استان در اولویت شرکت گاز استان قرار دارد و از سال ۸۴ سرعت گرفت.

وی تصریح کرد: از مجموع ۷۹ شهر استان خوزستان ۷۵ شهر از نعمت گاز برخوردار بوده و گازرسانی به چهار شهر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد.

عکرش اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور طرح گازرسانی به روش سیستم فشرده در بیدروبه اندیمشک اجرا شده و اهالی آن از نعمت گاز بهره مند شدند.

مدیر مهندسی شرکت گاز استان خوزستان افزود: سال گذشته طراحی ۴ هزار کیلومتر شبکه گازرسانی روستایی برای ۵۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در دستور کار قرار گرفت و تاکنون ۹۱ روستا گازدار شده و مابقی روستاها نیز تا آخر امسال از نعمت گاز برخوردار می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: هزینه برقراری هر انشعاب گاز برای دولت ۶۰ میلیون ریال است و با توجه به هزینه های صورت پذیرفته در این حوزه مردم می توانند با اشتراک پذیری به برگشت این هزینه و کمک به تخصیص اعتبار به شرکت گاز استان خوزستان برای ادامه گازرسانی به مناطق فاقد شبکه کمک کنند.

گازرسانی به ۴ روستای دریهک، دهملا، سرخره علیا و سفلی با ۲۹ کیلومتر شبکه گذاری و اعتبار ۲۸ میلیارد ریال به انجام رسید و ۳۰۰ خانوار این روستاها از نعمت گاز برخوردار شدند.

شهرستان هندیجان با جمعیت ۴۵ هزار نفر در جنوب خوزستان قرار گرفته و دارای ۶ هزار و ۵۰۰ مشترک شهری گاز و یک هزار و ۵۰۰ مشترک روستایی گاز است.

انتهای پیام/گمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان