کد خبر: 336620
تاریخ انتشار: دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۷:۱۶

ایلنا: معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا آموزش و فرهنگ سازی در رفتارهای پیشگیرانه را عامل موثری در جلوگیری از اتلاف هزینه های مادی و معنوی دانست و گفت: هنر ظرفیت بالایی در تحقق رفتارهای پیشگیرانه و کاهش جرایم دارد و باید به نحو مطلوب از آن بهره گرفت.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


به گزارش عصر اهواز از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ” علی ماندگار” در جلسه اتاق فکر تولید برنامه‌های آموزشی گفت: بهره مندی از دانش و تجربه هنرمندان در تولید فیلم و آثار فاخر آموزشی، در فرهنگ،الگو سازی در سطح جامعه و آگاهی عمومی، نقش کلیدی دارد.


وی افزود:‌ از با ارزش ترین منابع هر کشور، سرمایه های انسانی آن است و ترویج ارزش های فرهنگی،اجتماعی از طریق رسانه های دیداری و شنیداری، در تغییر رفتار مخاطبان ، اثر گذار است.


معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا، با اشاره به تلاش نظام های سلطه در استفاده از رسانه ها و شبکه‌های اجتماعی در ایجاد ولنگاری فرهنگی در جوامع شرقی و اسلامی ، افزود: هدف دشمنان، تضعیف ارزش های ملی،مذهبی و ایجاد بی تفاوتی در نیروی انسانی است زیرا به این وسیله می توانند راحت تر به کشورها و ثروت های ملی آنان تسلط پیدا کنند.


وی در پایان با اشاره به رویکرد فرهنگی پلیس پیشگیری ناجا خاطر نشان کرد: امروز پلیس در کنار مردم قرار دارد و اجازه نخواهد داد تا دشمنان با نفوذ فرهنگی، امنیت اخلاقی آنان را ناامن کنند و تمام تلاش خود را جهت صیانت از هموطنان معطوف و برای رسیدن به این هدف والا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.


 منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان