کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 336142
تاریخ انتشار: شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۶:۲۹

در شهرها و مناطق حاشیه ای کشور یک هزار و 955 پایگاه سلامت راه اندازی شده است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


در شهرها و مناطق حاشیه ای کشور یک هزار و ۹۵۵ پایگاه سلامت راه اندازی شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه راه اندازی مرکز جامع سلامت شماره ۱۲ اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه نشین شهرها که از خدمات کمتری برخوردار بودند با بهره برداری از این پایگاه ها از خدمات بیشتری برخوردار شدند.

ایرج حریرچی ابراز امیدواری کرد تا با بهره برداری از پایگاه های جدید خدمات جدیدی از جمله دندان پزشکی و نمونه گیری و نیاز به پزشک و مراقبان در این مناطق تامین شود.

وی افزود: تاکنون ۱۲۱ پایگاه سلامت و ۷۰ مرکز جامع سلامت در شهر اهواز راه اندازی شده است.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حدود یک میلیون و ۲۱۵ هزار نفر در شهر اهواز سرشماری شده اند گفت: هدف ما این است که خدمات مناسب سلامت مطابق با توانایی و استطاعت مردم به آنها ارایه دهیم به صورتی که حداقل امسال ۷۰ درصد خدمات فعال را ارایه کنیم و سال بعد پوشش خدماتی را بیشتر می کنیم.

حریرچی بیان کرد: متاسفانه اهواز به دلایل مقتضیات اجتماعی و اقتصادی که در سالیان گذشته اتفاق افتاده جز شهرهای با حاشیه نشینی بسیار بالا است.

رییس مرکز بهداشت شرق اهواز نیز اظهار کرد: مرکز سلامت جامع شماره ۱۲ شرق اهواز پس از باسازی اساسی شامل بخش های مراقبان سلامت مامایی، ۲ پزشک، کارشناس پرستاری، کارشناس تغذیه، روان شناسی، دندان پزشکی و همچنین بخش های پیشگیری، بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای راه اندازی شده است.

انتهای پیام /ومنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان