کد خبر: 335988
تاریخ انتشار: جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۴

عصر اهواز - طبق مصوبه شورای عالی آب، انتقال آب فقط برای شرب است اما متاسفانه 5 برابر این میزان را منتقل کرده اند که خلاف قانون، بی عدالتی و ظلم به مردم خوزستان است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اهواز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر عنوان کرد: هفته دولت فرصت مناسبی است تا دولتمردان گزارش کار به مردم بدهند که این حرکت به معنای مردم سالاری دینی است.

وی افزود: البته این هفته فرصت خوبی برای نقد سازنده دولت است زیرا نقدی که خلوص در آن نیست، کارشکنی خواهد بود.

امام جمعه موقت اهواز گفت: دولت یازدهم در این سه سالی که گذشت فعالیت های خوبی داشته است و امیدواریم در سال آخر نیز با شتاب بیشتری کارهای بر زمین مانده را به سرانجام برسانند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان عنوان کرد: تایید دولت برای همه ما واجب است و این سیره امام و رهبری است، دولت ها با حمایت مردم روی پای خود می ایستند.

وی افزود: دولت یازدهم در زمینه مهار تورم و سلامت خدمات خوبی داشته است، در زمینه برجام نیز که البته سرانجام مناسبی نداشته است اما برکاتی داشته و کشور را از بحران تحریم ها بیرون برده است.

آیت الله حیدری تصریح کرد: اگر ایرادی به برجام وجود دارد، متوجه آمریکا و شرکای اروپایی آن است نه اینکه به خدمتگذاران نظام ایرادی بگیریم.

امام جمعه موقت اهواز گفت: البته نباید به آمریکا اعتماد می شد همانگونه که رئیس جمهور عنوان کرد که ما به برجام خوش بین و به آمریکا بدبین هستیم، این روح حرف مقام معظم رهبری است.

نماینده مردم خوزستان در محلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در زمینه ایجاد امنیت باید از دستگاه های امنیتی، سربازان گمنام امام زمان (عج)، قوه قضائیه و نیروی انتظامی تشکر کنیم زیرا جمهوری اسلامی جزیره ثبات است.

خطیب نماز جمعه اهواز عنوان کرد: البته بحث رکود بالای ۶۰ درصد متاسفانه بسیار رنج دهنده است و مسئولین نیز در تلاش هستند.

آیت الله محسن حیدری با اشاره به بحث حقوق های نجومی تصریح کرد: تحت نام اعتدال اشرافی گری ورود پیدا کرده و حقوق های نجومی یکی از نتایج آن است که ضد ارزش ها و ضد رضایت مندی مردم است که مسئولین باید به شدت با آن برخورد نمایند.

وی افزود: منطق اشرافی گری مانند خوره نظام ما را از بین می برد و متاسفانه بسیجیان و ایثارگران کنار زده می شوند و به افرادی که میانه خوبی با نظام ندارند، میدان داده می شود.

خطیب نماز جمعه اهواز تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری بر خط قرمز بودن فتنه تاکید دارند، شوخی نیست زیرا فتنه گران به چیزی جز براندازی نظام قانع نبودند، لذا بقایا و طرفداران آنها نباید میدان دار شوند.

آیت الله حیدری در ادامه با بیان اینکه یکی از برکات دولت یازدهم برای خوزستان طرح ۵۵۰ هزار هکتاری است، گفت: این طرح نصف تولیدات کشاورزی کشور را تامین می کند و ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند که باعث از بین رفتن بیکاری در خوزستان خواهد شد.

وی افزود: این طرح به دو فاز تقسیم شده و فاز نخست آن ۳۱۲ هزار هکتار است که تاکنون ۶۷ درصد از آن اجرایی شده است.

امام جمعه موقت اهواز در ادامه عنوان کرد: یکی از چالش های بزرگ این طرح، کمبود آب با وجود رودخانه های بزرگ در استان خوزستان است که متاسفانه دلیل آن بدعت بد دولت سازندگی، اصلاحات و دولت فعلی است که طی آن آب های بسیار زیادی از خوزستان به استانهای دیگر منتقل شده است.

آیت الله محسن حیدری خاطرنشان کرد: طبق مصوبه شورای عالی آب، انتقال آب فقط برای شرب است اما متاسفانه ۵ برابر این میزان را منتقل کرده اند که خلاف قانون، بی عدالتی و ظلم به مردم خوزستان است.

وی افزود: اگر این روند ادامه پیدا کند، مردم خوزستان روی خاک سیاه خواهند نشست لذا از دولت می خواهیم هرچه زودتر جلوی این اجحاف را نسبت به مردم خوزستان بگیرد و از حق آنان چیزی کم نکند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به مشکل زه آب های این طرح گفت: حدود ۲۲۴ هزار هکتار باید زهکشی شود و آب شور آن به کرخه، کارون، تالاب هویزه و یا شادگان ریخته می شود که ضرر اندر ضرر است و محیط زیست را آلوده می کند.

وی در ادامه با اشاره به انتشار فایل صوتی توهین به امام خمینی (ره) و فرزند ایشان تصریح کرد: خاک بر سر کسانی که نمک امام را خوردند و نمکدان را شکستند.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان