یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 335800
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۹

معاملات فرابورس ایران در آخرین روز از هفته معاملاتی جاری با دادوستد بیش از 242 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و 485 میلیارد ریال پایان یافت.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

[ad_1]

معاملات فرابورس ایران در آخرین روز از هفته معاملاتی جاری با دادوستد بیش از ۲۴۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و ۴۸۵ میلیارد ریال پایان یافت.

به‌گزارش عصر اهواز و به نقل از فرابورس؛ امروز چهارشنبه سوم شهریورماه، در بازار سهام فرابورس (بازارهای اول، دوم و پایه) بیش از ۱۳۴ میلیون سهم به ارزش ۳۴۳٫۳ میلیارد ریال مورد مبادله قرار گرفت که بیشترین حجم و ارزش معاملات را نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه به خود اختصاص داد. سهام “میدکو” امروز به تعداد ۲۹٫۶ میلیون ورقه خریدو فرش شد که ارزش معاملات آن حدود ۶۰ میلیارد ریال بود.


در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز نزدیک به ۹۰۰ هزار ورقه بهادار به ارزش مبادلاتی ۸۹۵ میلیارد ریال دادوستد شد که در این میان اوراق اجاره رایتل بالاترین سهم و ارزش معاملات این بازار را در اختیار گرفت. بر این اساس اوراق “صایتل” روز جاری به تعداد ۳۰۰ هزار ورقه به ارزش ۳۰۲ میلیارد ریال دست به دست شد.


در همین حال بررسی معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک نیز نشان می‌دهد، صندوق سرمایه‌گذاری آرمان آتی کوثر با دادوستد ۴ میلیون ورقه بهادار، بیشترین حجم مبادلات و صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با دادوستد ۳٫۹ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۵۵ میلیارد ریال بالاترین ارزش معاملات را شاهد بودند.


از سوی دیگر اوراق تسهیلات مسکن نیز در ادامه روند ریزشی خود، افت قیمت تا حداکثر ۵ درصد را در بازار ابزارهای نوین مالی تجربه کردند و امروز در بازه قیمتی ۸۹ هزار و ۷۰۰ ریال تا ۹۴ هزار و ۷۰۰ ریال مورد مبادله قرار گرفتند. به تازگی طبق یک مصوبه بر مهلت نقل و انتقال اوراق تسه سال ۹۳ در فرابورس ایران به مدت ۶ ماه افزوده شده است.


نگاهی به تابلوی معاملات بازار فرابورس ایران همچنین حاکی از آن است، روز جاری آیفکس با افت ۱٫۸ واحدی (کمتر از ۰٫۵ درصد) در نزدیکی ارتفاع ۷۹۹ واحدی ایستاده که در این میان نمادهای “دماوند”، “زاگرس” و “ذوب” بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشته‌اند و در مقابل نمادهای “هرمز”، “مارون” و “کوثر” با رشد قیمتی خود بیشترین تاثیر مثبت را بر نماگر آیفکس گذاشته و از افت بیشتر آن جلوگیری کردند.


در جریان معاملات روز جاری نمادهایی که ماه گذشته در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه شدند؛ یعنی آتیه داده پرداز و دامداری تلیسه نمونه جزو نمادهای پرببینده معاملات قرار گرفتند و نماد “تلیسه” نیز بیشترین افزایش قیمت را در میان نمادهای مورد معامله در بازار سهام فرابورس ایران تجربه کرد.


 

[ad_2]منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان