یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 335789
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸

ایلنا: رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر برای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی، از فناوریهای دانش بنیان داخلی، استفاده کرده و آمادگی همکاری لازم را با نهادهای متولی دارد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

[ad_1]

 به گزارش عصر اهواز از جمعیت هلال احمر، سیدامیرمحسن ضیائی درجلسه شورای معاونین این جمعیت با اشاره به اهمیت توسعه آموزش همگانی درکشور،اظهارکرد: تمام جمعیت هلال احمر را باید یکسو و موضوع توسعه آموزش های همگانی را سوی دیگری قرار داد و در این زمینه باید به این نکته مهم توجه کرد که آموزشی از ارزش برخوردار است که منجر به تغییر رفتار در جامعه شود.

 


ضیائی با اشاره به اینکه توسعه آموزش همگانی درمقابله با حوادث و بحران ها، کاری بسیار دشوار و کاملا تخصصی است، تاکیدکرد: آموزش درهمه بخش های مدیریت بحران از جمله پیشگیری، آمادگی و مقابله در بحران نقش مهمی ایفا می کند و در این زمینه با وجود اقدامات مؤثری که در گذشته درحوزه آموزش انجام شده است، اما باید تلاش بیشتری کرد تا «جنبش اجتماعی» در زمینه آموزش شکل گرفته و بتوانیم همه مسئولان و نهادها را با خود در توسعه آموزش همگانی، همراه کنیم.


رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام اینکه دهه آینده از سوی سازمان ملل، دهه توسعه آموزش نامگذاری شده است، تاکید کرد: براین اساس لازم است در این زمینه برنامه های روشنی داشته باشیم؛ چراکه معتقدیم با اقدامات تشریفاتی و نمایشی نمی توان تغییر رفتار در مردم ایجاد کرد و در این زمینه نیازمند استفاده از روش ها، ابزار و ایده های نو هستیم.


به گفته وی، امروزه؛ آموزش، تعیین کننده تفاوت کشورها در شاخص های توسعه است و در این زمینه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر زمینه های مناسبی را برای توسعه آموزش فراهم کرده است.


رئیس جمعیت هلال احمرهمچنین با انتقاد از اینکه هلال احمر تنها در ایام خاصی چون هفته هلال و نوروز، اطلاع رسانی پرحجم دارد، گفت: ضروری است تا برای اطلاع رسانی به خصوص در زمینه ارائه خدمات امدادی، ترویج فرهنگ مهربانی، فعالیت های آموزشی جوانان، اقدامات داوطلبانه، اقدامات بشردوستانه در سطح بین الملل در طول سال و به صورت مستمر فعالیت کنیم و این شیب اطلاع رسانی را در مقاطعی خاص افزایش دهیم.


وی به موضوع اعزام مستمر خبرنگاران و عکاسان در سوانح و حوادث و حتی برای پوشش خبری فعالیت های مردمی و حمایتی هلال احمر چون اعزام کاروان های سلامت، توزیع کمک های مردمی، اردوهای سازمان جوانان و فعالیت های مستمرداوطلبان اشاره وخاطرنشان کرد: لازم است خبرنگاران وعکاسان حوزه هلال احمر همراه با نخستین اعزام تیم های امدادی بر سر سوانح و عملیات مختلف امدادی در دستور کار قرار گیرد.


**هلال احمر همه تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات امدادی در کوهستان به کار بسته است


وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی هلال احمر در حوادثی چون کوهستان، آتش سوزی جنگل ها گفت: هرچند برای هلال احمر وظیفه ای درخدمت رسانی در حوادثی چون آتش سوزی و کوهستان تعیین نشده و به مرور این وظایف به جمعیت واگذار شده، اما با وجود همه کمبودها و نبود امکانات برای ارائه خدمات در این حوزه، هلال احمر همه تلاش خود را برای ارائه بهترین خدمات به هموطنان به کار بسته است.


رئیس جمعیت هلال احمردرباره ارائه خدمات امدادی به هموطنان درکوهستان، اظهارکرد: در این زمینه هلال احمر در ارائه خدمات امدادی کوهستان با دو دسته از کوهنوردان عادی و حرفه ای مواجه است که ضروری است در نجات کوهنوردان حرفه ای، دقت مضاعفی داشته باشیم و در این زمینه نیازمند حمایت های وزارت ورزش و جوانان و به خصوص فدراسیون های ورزش همگانی و قهرمانی هستیم.


وی با تاکید برضرورت استفاده از ظرفیت بالای مردم در ارائه خدمات امدادی در حوزه هایی که وظایف مستقیم برای هلال احمر تعریف نشده است، گفت: نمونه بهره مندی از این ظرفیت مردمی را در ۲ سال گذشته در استان گلستان شاهد بودم که هلال احمر با کمک هیات اتومبیل رانی استان گلستان و بهره گیری از ۱۵۰ خودروی مناسب (آفرود)، اقدام به برپایی دوره مهارت آزمایی امداد و نجات آفرود کرد تا با آموزش مردم بتواند از توان آنها در ارائه خدمات امدادی بهره ببرد.


حسین کتابدار، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این نشست با ارائه گزارش عملیات امداد و نجات کوهستان در سال ۹۴، گفت: در این سال در مجموع یک هزار و ۴۲۵ مورد ماموریت کوهستان انجام و به ۲ هزار و ۱۹۸ تن خدمات امدادی و به ۳۶۱ تن خدمات درمان سرپایی ارائه شد.


وی با اشاره به انتقال ۵۱۵ تن به مراکز درمانی، افزود: به علاوه سال گذشته ۲۸ مصدوم در کوهستان با انجام ۷۷ سورتی پرواز به مراکز درمانی منتقل شدند و همچنین استان های تهران، فارس و مازندران بیشترین عملیات های کوهستان و استان های مازندران، تهران و چهارمحال و بختیاری بیشترین امدادرسانی های کوهستان را به خود اختصاص دادند.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان اینکه بیشترین عملیات کوهستان سال گذشته در ارتفاعات دربند شمیرانات با ۷۹ مورد، باباکوهی شیراز با ۵۴ مورد و عظیمیه کرج با ۵۲ مورد عملیات انجام شده است، تصریح کرد: به علاوه بیشترین عملیات پروازی در مازندران با ۲۸ سورتی پرواز، تهران با ۱۳ سورتی پرواز و آذربایجان شرقی با ۹ سورتی پرواز انجام شده است.


وی با بیان اینکه مجموع مامویت های کوهستان در سال گذشته در استان تهران و ۱۸۴ مورد بوده است، عنوان کرد: هلال احمر استان تهران در این زمینه پاسخگوترین دستگاه امدادی در حوادث کوهستان، بهره مند از نجاتگران تخصصی، حرفه ای و آموزش دیده، برخوردار از ناوگان امداد و نجات هوایی اختصاصی ، استفاده از خدمات داوطلبانه کوهنوردان حرفه ای، برخورداری کمی و کیفی از پایگاه های امداد و نجات کوهستان و بهره مندی از اعتماد عمومی مردم و مسئولان در کوهستان بوده است.


کتابدار پیشنهاد داد: ضرورت ورود جدی شهرداری تهران به عنوان مسئول اصلی پاسخگویی به حوادث و سوانح، ضرورت تشکیل کمیسیون یا کمیته تخصصی برای پاسخگویی به حوادث به حوادث و سوانح کوهستان، ضرورت سازماندهی ساختارهای مدیریت و فرماندهی عملیات به منظور پاسخگویی مناسب و … از جمله اقداماتی است که با اجرای آنها می توان امداد و نجات در کوهستان را به سامان رساند.


وحید رحمتی، مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر نیز در این نشست با تشریح برنامه ریزی های هلال احمر در «هفته دولت» و برگزاری نخستین جلسه ستاد برگزاری هفته دولت با حضور دبیرکل جمعیت، گفت: تولید فیلم های کوتاه معرفی خدمات بخش های مختلف جمعیت در سه سال گذشته و انتشار آن در شبکه های اجتماعی، آغاز دور جدید برنامه تلویزیونی «سفرنامه سلامت و امید»، تولید برنامه «هلال همدلی» و «استودیو هلال»، تهیه و پخش زیرنویس درباره دستاوردهای هلال احمر در سه سال گذشته، در این جلسه همچنین مقرر شد تا با همکاری سازمان امداد و نجات و جمعیت هلال احمر در مدت ۹ ماه آینده، طرح ایجاد «شهر سایه» تهیه و ارائه شود.


 

[ad_2]منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان