کد خبر: 335549
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۳:۵۵

ایلنا: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از جانباختن بیش از 280 هزار نفر از هموطنانمان بر اثر تصادفات‌ جاده‌ای از ده سال گذشته تاکنون خبر داد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


به گزارش خبرنگار عصر اهواز، سردار تقی مهری؛ رییس  پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در نشست خبری با تبریک به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم و اساسی در سطح ملی، موضوع تصادفات و به ویژه جانباختگانی است که در اثر سوانح رانندگی جانشان را از دست می‌دهند. از ده سال گذشته تاکنون بیش از ۲۸۰ هزار نفر جانشان را از دست دادند.


وی افزود: هم‌اکنون اجرای طرح تابستانه با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های امدادی و خدماتی در حال اجراست و تا ۴ مهرماه ادامه پیدا خواهد کرد. تمامی هماهنگی‌های لازم برای آرامش در تردد جاده‌ای با محوریت پلیس راهنمایی و رانندگی برنامه‌ریزی شده است. براساس آمار در سال‌های گذشته، شهریور ماه پرترددترین ماه در جاده‌های کشور به ثبت رسیده است.


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات منجر به فوت در ماه شهریور به وقوع پیوسته است، گفت: سال گذشته بیش از ۱۷۰۰ نفر جانشان را از دست دادند. البته ۹۴ نسبت به ۹۳ کاهش داشته، اما این عدد زیاد است.


سردار مهری اضافه کرد: در سال گذشته بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سطح جاده‌ها و درون شهرها جانشان را از دست دادند که در واقع روزانه ۴۵ نفر جانشان را از دست می‌دهند.


وی بیان کرد: برای شهریور ماه نیروی انتظامی به ویژه پلیس راهنمایی رانندگی، با به کارگیری تجهیزات و طرح‌های عملیاتی برای کاهش تصادفات به ویژه تصادفات فوتی برنامه‌ریزی کرده است.


وی ادامه داد: بنا به تدبیر سردار اشتری، در سطح جاده و شهرها از سایر بخش های نیروی انتظامی به کمک پلیس راهور می‌آیند.


سردار مهری خاطرنشان کرد: در سال گذشته عدم توجه به جلو، خستگی و خواب‌آلودگی و سرعت غیرمجاز و سبقت و انحراف به چپ در مجموع ۸۰ درصد علت تصادفات منجر به فوت بوده است.


وی به شهروندان توصیه کرد که به علایم، خط کشی‌ها  و تابلوها دقت لازم را داشته باشند؛ چون بهترین وسیله‌ای که می‌تواند؛ آنها را راهنمایی کند؛ همین تابلوها هستند.


رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به اینکه پرهیز از تخلفات حادثه ساز می‌تواند تضمین کننده سفر ایمن باشد، گفت: کسانی که دو تخلف حادثه‌ساز همزمان داشته باشند، خودروی آنها به مدت ۷۲ ساعت به پارکینگ فرستاده خواهند شد و از سفر آنهها جلوگیری می‌شود.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان