کد خبر: 335402
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸

4 مقام کشوری در جشنواره دانش آموزی خوارزمی توسط دانش آموزان خوزستانی کسب شد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


۴ مقام کشوری در جشنواره دانش آموزی خوارزمی توسط دانش آموزان خوزستانی کسب شد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی یکی از مهمترین برنامه های دوره اول متوسطه است که در سطح گسترده در مدارس استان خوزستان اجرا می شود.

محمد تقی زاده افزود: این جشنواره در محورهای پژوهش تا مرحله کشوری، دست سازه تا مرحله کشوری، فعالیت های آزمایشگاهی تا مرحله کشوری، زبان و ادبیات فارسی تا مرحله کشوری، کارآفرینی و زبان انگلیسی تا مرحله استانی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: در دومین دوره این جشنواره ۱۳۸ هزار و ۱۸۳ نفر از دانش آموزان دوره اول متوسطه استان مشارکت داشتند که نسبت به سال گذشته رشد ۳۶ درصدی را شاهد بودیم.

تقی زاده بیان کرد: ۶ نفر از دانش آموزان برتر مرحله استانی در محورهای کشوری مذکور برای حضور در رقابت های مرحله کشوری به مشهد مقدس اعزام شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه همه دانش آموزان اعزامی موفق به کسب مقام  کشوری شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان خبر داد: محمدسینا سیاهپوش و مهدی جهانگیری دانش آموزان ناحیه دو اهواز در محور پژوهش رتبه اول کشور، سید محمد بلادی از بهبهان در محور دست سازه رتبه دوم کشور، الهه فرهنگ از ناحیه سه اهواز در محور زبان و ادبیات فارسی رتبه دوم کشور و در محور فعالیت های آزمایشگاهی نیز کیمیا یزدانی و کیمیا احمدی زاده از ایذه رتبه سوم کشور را کسب کردند.

انتهای پیام/ومنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان