کد خبر: 335375
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۳

فیلم سینمایی لانتوری ساخته رضا درمیشیان در دهمین حضور جهانی خود در نوزدهمین جشنواره سینما و دین تورنتو به نمایش درخواهد آمد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


فیلم سینمایی لانتوری ساخته رضا درمیشیان در دهمین حضور جهانی خود در نوزدهمین جشنواره سینما و دین تورنتو به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش عصر اهواز، این جشنواره از ١۶ تا ٢۶ مهر در ایتالیا برگزار خواهد شد و لانتوری مورد قضاوت هیات داوران اصلی و هیات داوران جایزه کلیساى جهانى قرار خواهد گرفت.


لانتوری این روزها با جود تحریم حوزه هنری و نداشتن سینماهای تخت پوشش حوزه هنری ازجمله سینما آزادی با استقبال فوق العاده و فروش بالای سه میلیارد روبروشده است.


لانتورى که برنده بهترین فیلم از سومین جشنواره‌هاى فیلم‌هاى ایرانى زوریخ است تاکنون در سه فستیوال جهانى الف شصت و ششمین دوره جشنواره برلین ، پنجاه و یکمن جشنواره کارلووى وارى و نوردهمین جشنواره بین‌المللى فیلم شانگهاى به نمایش درآمده است.


لانتوری همچنین در جشنواره‌های زیر به نمایش درآمده است: هفتیمن جشنواره خاورمیانه اکنون فلورانس و در برنامه‌هاى ویژه مرور فیلم‌هاى درمیشیان در سومین جشنواره فیلم‌هاى ایرانى کلن، دومین جشنواره فیلم هاى ایرانى زوریخ و موزه هنرهاى آلمان، جشنواره فرهنگ و هنر معاصر ایران در مرکز بین‌المللی هنرهای نمایشی بولونیای ایتالیا و جشنواره فیلم‌های ایرانی مونیخ آلمان.


«لانتوری» عاشقانه‌ای پرالتهاب در دل جامعه است. عشقی که به جنون ختم می‌شود…


باران کوثری، نوید محمدزاده ، مهدی کوشکی و بهرام افشاری نقش اعضای گروه «لانتوری» را در این فیلم ایفا می کنند و مریم پالیزبان نقش اصلی زن این فیلم است.


عرضه و پخش بین‌المللی فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان