کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 335301
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۲۳

تولیت آستان قدس رضوی گفت: وقتی به بحث قاچاق کالا اشاره می‌کنیم، یعنی باید کاری کنیم که قاچاق برای قاچاقچی صرفه نداشته باشد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


تولیت آستان قدس رضوی گفت: وقتی به بحث قاچاق کالا اشاره می‌کنیم، یعنی باید کاری کنیم که قاچاق برای قاچاقچی صرفه نداشته باشد.

به گزارش عصر اهواز، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی و محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، تولید ملی را زیربنای اقتصاد مقاومتی دانست و اظهار کرد: سخن گفتن از اقتصاد مقاومتی بدون توجه به تولید ملی و مبارزه با قاچاق، راه به جایی نخواهد برد و تا زمانی که تولید ملی قدرت نیابد، اقتصاد مقاومتی پانخواهد گرفت.


وی ادامه داد: تمام دولتمردان به حکم الهی، قانونی و اخلاقی موظف به مبارزه مستمر با قاچاق کالا هستند، زیرا تولید ملی بدون جلوگیری از قاچاق کالا امکان‌پذیر نیست.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه وقتی به بحث قاچاق کالا اشاره می‌کنیم، یعنی باید کاری کنیم که قاچاق برای قاچاقچی صرفه نداشته باشد، افزود: در تمامی نمایشگاه‌ها و سمت گیری‌های اقتصادی دولت باید همواره توجه به تولید ملی مد نظر و در اولویت باشد. تولیدکننده ایرانی می‌تواند محصولاتی با کیفیت مشابه خارجی یا حتی بسیار بهتر از آن تولید کند و لازم است مردم نیز نسبت به خرید محصولات داخلی حساس باشند.

وی با تاکید بر اینکه تولیدکنندگان باید با تولید محصولات باکیفیت در توسعه و رونق اقتصاد کشور گام بردارند، تصریح کرد: دستگاه‌های دارای مسئولیت مانند سازمان ملی استاندارد وظیفه دارند در بخش‌هایی که تولید ملی از مرغوبیت لازم برخوردار نیست، ورود یافته و تولیدکنندگان را موظف به تولید کالایی با کیفیت بالا کنند، تا مردم دیگر رغبتی برای خرید کالاهای خارجی نداشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر لزوم وجود نگاه کلان بر منافع ملی در حوزه‌های اقتصادی، اظهار کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور همت و نگاه کلان را می‌طلبد. هنگامی که ایران اسلامی می‌تواند در بسیاری از حوزه‌ها خودکفا باشد، این خوب نیست که به بازاری برای عرضه محصولات خارجی تبدیل شود.

رئیسی درباره اولین نمایشگاه “مهر درخشان” در حرم مطهر رضوی، گفت: این نمایشگاه اقدامی بسیار ارزشمند و خوب در راستای حمایت از تولیدکننده داخلی است، چرا که محصولات بسیار با کیفیت و فاخری در کشور تولید می‌شود که گوشه‌ای از آن در این نمایشگاه نمایش داده شده است و باید با تبلیغ مناسب و تشویق، مردم را برای خرید محصولات داخلی ترغیب کرد.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان