کد خبر: 335298
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۲

هیات دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی تشکیل جلسه داد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


هیات دولت عصر یکشنبه به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی تشکیل جلسه داد.

به گزارش عصر اهواز، هیات وزیران در این جلسه مبلغ هزار و ۵۳ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال بابت جبران خسارات سیل استان ایلام، اختصاص داد.


بر این اساس ۶۴۳ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال در بخش اعتبارات هزینه‌ای در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای پرداخت کمک بلاعوض لوازم خانگی و معیشتی، تعمیر واحدهای مسکونی و تجاری، بازسازی واحدهای مسکونی شهری و روستایی و خدمات فنی و پشتیبانی آواربرداری و حمل مصالح و صدور پروانه ساختمانی و نیز مبلغ ۳۰۷ میلیارد ریال در اختیار سازمان برنامه و بودجه به صورت تملک دارایی‌های سرمایه‌ای برای بازسازی تاسیسات زیربنایی، عملیات آبخیزداری، بازسازی راه‌ها و ابنیه فنی و بازسازی و ساماندهی مسیل‌ها و تأسیسات کشاورزی اختصاص یافت.


هیات وزیران همچنین موافقتنامه حمل و نقل دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری کره مشتمل بر یک مقدمه و ۱۹ ماده را تصویب و اجازه مبادله اسناد آن را داد.


کابینه دولت یازدهم در جلسه روز یکشنبه همچنین مشکل پرداخت حق عضویت و سهمیه تعهدات سالانه مربوط در انجمن جهانی آژانس‌های تشویق سرمایه‌گذاری را حل کرد.


هیات دولت مبلغ ۲۰ میلیارد ریال نیز به صورت هزینه‌ای از محل اعتبارات قانون بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور به منظور پرداخت هزینه‌های انبارداری در اختیار گمرک جمهوری اسلامی ایران قرار داد.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان