کد خبر: 335251
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷

بخشنامه ممنوعیت بكارگيري مديران پروازي پس از پیگیری‌های فراوان صادر شده اما در عمل هنوز چیزی اجرایی نشده است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


بخشنامه ممنوعیت بکارگیری مدیران پروازی پس از پیگیری‌های فراوان صادر شده اما در عمل هنوز چیزی اجرایی نشده است.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،رئیس مجمع نمایندگان خوزستان با اشاره به فعالیت‌های اقتصادی عظیم در استان و بهره گیری از آن‌ها گفت: در جای جای خوزستان فعالیت‌های اقتصادی صورت می‌گیرد و از ثروت‌های این استان بهره گرفته می‌شود اما متاسفانه مردم خوزستان کمترین بهره را از این مساله می‌برند و ضرر آن برای مردم استان است.

حجت الاسلام مجید ناصری نژاد اظهار کرد: دفاع از حقوق مصرف کنندگان ریشه در دین اسلام دارد و اسلام در زمینه عرضه کالا و ارائه خدمت بر رعایت امانت، سلامت و دقت تاکید کرده است.

وی افزود: فروشنده و سازنده (تولیدکننده) باید در رعایت امانت دقت کافی داشته باشد و سر مردم کلاه نگذارند و حقوق مصرف کننده را رعایت کنند زیرا این مساله یکی از مسلمات دین اسلام و مکتب جعفری است.

ناصری نژاد تصریح کرد: به رعایت حقوق مصرف کنندگان در عمل هیچ توجهی نداریم و این باعث شده تا در صنعت و تولید و اقتصاد عقب بمانیم زیرا در کارها امانت را رعایت نمی‌کنیم. از کار می‌زنیم و در سلامت کارها نیز دقت نمی‌کنیم و این مساله باعث بروز مشکلات فراوانی می‌شود.

وی گفت: ما مکلف هستیم تا از تولیدات داخلی و ملی حمایت و تا جایی که ممکن است از آن‌ها استفاده کنیم اما تولیدکنندگان نیز باید به گونه‌ای محصولات خود را تولید کنند که مصرف کننده دچار ضرر نشود.

 ناصری نژاد ادامه داد: عده‌ای از تولیدکنندگان با تولیدات نامناسب و بی کیفیت خود ذهنیت منفی برای مردم ایجاد می‌کنند که تولیدات داخلی بی کیفیت است و این امر موجب بی اعتمادی نسبت به تولیدات داخلی می‌شود که امیدواریم تولیدکنندگان با رعایت حقوق مصرف کننده فقط به دنبال سود نباشند.

وی با انتقاد از فعالیت های اقتصادی انجام گرفته در استان عنوان کرد: با انجام این فعالیت‌ها چیزی جز مشکلات زیست محیطی، اقتصادی و فقر عاید مردم خوزستان نمی‌شود و اگر روند به همین شکل ادامه پیدا کند خوزستان خالی از سکنه خواهد شد زیرا بسیاری از مردم به دلیل وجود مشکلات فراوان در حال مهاجرت هستند.

 ناصری نژاد با اشاره به این نکته که باید مدیران دلسوز در استان به کار گرفته شوند، عنوان کرد: کسانی که در استان به فعالیت اقتصادی می‌پردازند باید به محیط زیست و سلامت مردم توجه داشته باشند. این مساله جای سوال است که چرا باید از مدیران غیر بومی در استان استفاده شود در حالی که جوانان خوزستانی خونشان سال‌ها است که با این مسائل گره خورده و به بهترین نحو می‌توانند از سرمایه‌های استان نگهداری کنند.

وی در خصوص بخشنامه‌ای که اخیرا وزیر نفت مبنی بر ممنوعیت بکارگیری مدیران پروازی صادر کرده است، گفت: این بخشنامه پس از پیگیری‌های فراوان صادر شده اما در عمل هنوز چیزی اجرایی نشده است. نباید بگذاریم کسانی از خارج از استان بیایند و بین قومیت‌ها در استان ما تفرقه افکنی کنند. ما همه ایرانی هستیم و سال‌هاست در کنار هم زندگی می‌کنیم، نباید بگذاریم تفرقه افکنی ایجاد شود و مردم احساس تبعیض کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در نفت، پتروشیمی، فولاد، بنادر و تمامی صنایع کوچک و بزرگ استان، باید اولویت استخدام با جوانان خوزستان باشد و از ظرفیت این جوانان در این بخش‌ها استفاده و بخشی از مشکل بیکاری استان حل شود و این مساله یکی از ارکان رعایت حقوق مصرف کننده است.

انتهای پیام/ومنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان