کد خبر: 335239
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۶

پشتیبانی امور دام خوزستان بیش از 70 هزار تن جو از بورس خریداری کرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


پشتیبانی امور دام خوزستان بیش از ۷۰ هزار تن جو از بورس خریداری کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: ما به نمایندگی از سایر استان‌ها تاکنون ۷۰ هزار و ۵۵۴ تن جو برای ذخیره شرکت پشتیبانی امور دام کشور از طریق بورس خریداری کردیم.

هادی سلامات اظهار کرد: از این میزان محصول خریداری شده، ۶ هزار و ۴۱۵ تن جو برای ذخایر شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان بوده و ۶۴ هزار و ۱۳۹ تن دیگر جهت ذخیره سازی برای سایر استان‌ها و توسط نمایندگی خوزستان خریداری شده است.

وی افزود: ارزش ریالی تمام جو خریداری شده توسط این شرکت بیش از ۵۰ میلیارد تومان است که از طریق بورس پرداخت شده و جو خریداری‌شده در انبارهای شرکت‌های پشتیبانی مربوطه در استان‌های مختلف ذخیره شده است.

سلامات تصریح کرد: شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان امسال با توجه به عرضه جو استان در بورس در قالب فروش تضمینی، ۱۴ هزار و ۷۲۸ تن جو از کشاورزان خوزستانی تحویل گرفته است.

وی ادامه داد: این شرکت به عنوان مباشر خرید، جو را از کشاورزان تحویل می‌گیرد و با هماهنگی با سازمان بورس کالای ایران، آن را وارد تابلو بورس می‌کند و پس از به فروش رسیدن پول آن را ظرف ۴۸ ساعت به حساب کشاورز واریز خواهد کرد.

سلامات عنوان کرد: متوسط قیمت جو به فروش رسیده در بورس ۶۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم است اما نرخ اعلام شده توسط دولت ۱۰ هزار و ۲۸ ریال است که دولت مابه‌التفاوت آن را پس از تأمین اعتبار به حساب کشاورز واریز می‌کند.

وی گفت: از ۱۴ هزار و ۷۲۸ تن جو تحویل گرفته شده از کشاورزان استان، تاکنون ۱۴ هزار و ۷۰۰ تن آن در بورس به فروش رسیده که از این میزان ۶ هزار و ۴۱۵ تن آن را شرکت پشتیبانی امور دام خوزستان خریداری کرده است.

سلامات خاطرنشان کرد: جو خریداری شده توسط این شرکت برای ذخیره در انبارهای استان دریافت شده است.

انتهای پیام/ومنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان