کد خبر: 335195
تاریخ انتشار: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۵۴

با اجرای طرح ایجاد مرکز جامع آموزش‌های بحران کشور، نقاط ضعف و قوت هلال احمر شناسایی شده و با تعیین اولویت‌ها در هر حوزه، مشکلات و موانع موجود برطرف می‌شود.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


با اجرای طرح ایجاد مرکز جامع آموزش‌های بحران کشور، نقاط ضعف و قوت هلال احمر شناسایی شده و با تعیین اولویت‌ها در هر حوزه، مشکلات و موانع موجود برطرف می‌شود.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این‌که ایده مرکز جامع آموزش‌های بحران کشور به جمعیت هلال احمر خوزستان اختصاص یافته است، گفت: در این زمینه با کمک کمیسیون انرژی مجلس و از طریق همکاری‌های وزارت نفت سایت‌های مختلفی در مرکز آموزش‌های امدادی اندیمشک ایجاد خواهد شد.

دکتر علی خدادادی اظهار کرد: تحول در فرآیندها و روش‌ها برنامه‌ای است که در راستای اهداف بشردوستانه پیگیری می‌کنیم و در همین راستا بنا است که یک طرح تحول در بازه‌ای یک ساله طراحی و اجرا کنیم.

وی افزود: با اجرای این طرح، نقاط ضعف و قوت هلال احمر شناسایی شده و با تعیین اولویت‌ها در هر حوزه، مشکلات و موانع موجود برطرف می‌شود.

خدادادی با بیان این‌که با اجرای طرح تحول درصدد رسیدن به پویایی و رفع تنگناها و موانع هستیم، گفت: در زمینه نیروی انسانی، آموزش نیروها در اولویت قرار دارد تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب موجب توانمندی افرادی شویم که بنا دارند اقشار محروم جامعه را توانمند کنند.

وی ادامه داد: اگر نیروهایی که می‌خواهند با آسیب‌های طبیعی و اجتماعی مقابله کنند، از توانمندی‌های لازم برخوردار نباشند و آمادگی‌های لازم را کسب نکرده باشند؛ نمی‌توانند فضای تاثیرگذاری ایجاد کنند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اجرای برنامه‌های آموزشی در حوزه آموزش‌های تخصصی و همگانی، گفت: با ایجاد و فعال‌سازی معاونت آموزشی و پژوهشی در هلال احمر خوزستان درصدد هستیم بر اساس برنامه‌های مشخص، فعالیت‌ها و طرح‌های آموزشی را در حوزه آسیب‌های طبیعی و اجتماعی اجرا کنیم.

خدادادی اضافه کرد: جمعیت هلال احمر نیازمند ارتقای جایگاه است که با آموزش، افزایش توان مالی و بهبود زیرساخت‌ها و افزایش ارتباطات فرابخشی در حوزه‌های مختلف این ارتقا جایگاه محقق می‌شود.

وی با اشاره به تنگناها و خلاءهای متعدد موجود در جمعیت هلال احمر خوزستان عنوان کرد: نیازسنجی و اولویت‌بندی باید در مراحل مختلف انجام شود که طرح تحول در همین راستا طراحی شده و امید داریم تا در سال آینده بتوانیم پس از اجرا، موجبات ارتقا همه‌جانبه جمعیت هلال احمر خوزستان را فراهم کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با بیان این‌که ایده مرکز جامع آموزش‌های بحران کشور به جمعیت هلال احمر خوزستان اختصاص یافته است، افزود: با کمک کمیسیون انرژی مجلس و از طریق همکاری‌های وزارت نفت سایت‌های مختلفی در مرکز آموزش‌های امدادی اندیمشک ایجاد می‌شود که زیرساخت‌های آن آماده هستتد و می‌توانیم آموزش‌های مختلف امدادی و بحرانی را در این مرکز ارایه دهیم.

خدادادی با اشاره به توسعه پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر خوزستان گفت: توسعه پایگاه امداد و نجات جنوب غرب کشور در اهواز و راه‌اندازی پایگاه‌های جدید و تجهیز و توسعه پایگاه‌های موجود در هلال احمر استان از جمله اولویت‌های طرح تحول هستند.

وی یادآور شد: اگر آموزش و تغییر نگرش و باور وجود نداشته باشد، برنامه‌ها و تلاش‌ها به نتیجه نمی‌رسند که یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های دو سال اخیر به همین موضوع در جمعیت هلال احمر اختصاص یافته است.

انتهای پیام/ومنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان