کد خبر: 335042
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۴

سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی در اظهارنظری جدید درباره دروازه‌بان انگلیسی تیمش، احتمال جدا شدن وی از آبی‌پوشان شهر منچستر را قوت بخشید.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


سرمربی اسپانیایی تیم فوتبال منچسترسیتی در اظهارنظری جدید درباره دروازه‌بان انگلیسی تیمش، احتمال جدا شدن وی از آبی‌پوشان شهر منچستر را قوت بخشید.

به گزارش ایلنا، پپ گواردیولا، با آزاد گذاشتن جو هارت، برای ترک منچسترسیتی آب پاکی را روی دستان این دروازه‌بان انگلیسی ریخت که آینده‌اش در ورزشگاه اتحاد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. گواردیولا که در هیچ یک از بازی‌های رسمی تیمش در فصل جدید به هارت میدان نداده و به جای او از ویلی کابایرو استفاده کرده است، روز گذشته به شایعه جدایی سنگربان ملی‌پوش تیمش دامن زد و گفت که او می‌تواند از جمع آبی‌پوشان شهر منچستر جدا شود.


گواردیولا در کنفرانس خبری پیش از بازی تیمش در خانه استوک‌سیتی در هفته دوم لیگ برتر انگلیس، به خبرنگاران گفت: من خوشحالی بازیکنانم را می‌خواهم. وقتی بازیکنانم نمی‌خواهند بمانند من هم از آنها نمی‌خواهم این کار را انجام دهند. آنها آینده را تعیین می‌کنند، چون با تیم قرارداد دارند. من به هارت گفته‌ام که اگر بماند، پیشرفت خواهد کرد و آنچه را که ما از دروازه‌بان تیم‌مان می‌خواهیم، درک خواهد کرد.

وی درباره اینکه چرا پیش از این کابایرو بیش از هارت فرصت بازی در ترکیب منچسترسیتی را به‌دست آورده است، عنوان کرد: ویلی در دو بازی اخیر ما حضور داشت، چون وضعیت جسمانی‌اش در حال حاضر بهتر است، اما این بدان معنا نیست که جو در ادامه فصل بازی نخواهد کرد. من برای هارت احترام فراوانی قائلم و ارزش او را می‌دانم.

سرمربی فصل پیش بایرن مونیخ در پاسخ به این سؤال که او از دروازه‌بان تیمش چه می‌خواهد، عنوان کرد: اولین چیزی که می‌خواهم واکنش‌های خوب است، اما پس از آن او باید بازی با پای خوبی هم داشته باشد و بتواند در بازیسازی به تیم کمک کند.

گواردیولا سپس تأکید کرد در گذشته بسیاری از بازیکنان با او مشکلاتی داشته‌اند، اما در تیم او ماندند، پیشرفت کرده‌اند و این اتفاق ممکن است برای هارت هم رخ دهد.

وی تأکید کرد: اریک آبیدال کسی بود که در نهایت به بهترین دفاع چپ اروپا تبدیل شد. اگر جو بماند، او با دیگر دروازه‌بان‌های تیم خواهد جنگید و مرا متقاعد خواهد کرد  که به او میدان بدهم. سازوکار تیم ما همین است و هیچ چیزی عوض نشده است.

گواردیولا درباره دلیل نیمکت‌نشین بودن یحیی توره در بازی‌های اخیر منچسترسیتی نیز اظهار داشت: یحیی دارد تمام تلاشش را می‌کند. او عاشق فوتبال است. من با او درباره وضعیتش صحبت کرده‌ام. او بازیکنی است که فوتبالی باکیفیت بالا را ارائه می‌کند. من کیفیت بازی یحیی را تحسین می‌کنم. زمانی که او انسجام حرکات بدون توپش را افزایش دهد، در برنامه بازی تیم، نقش خواهد داشت.


 منبع: ایلنا
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان