کد خبر: 335039
تاریخ انتشار: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۷:۴۳

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان ازکسب رتبه دومی عشایراستان درکشورخبرداد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان ازکسب رتبه دومی عشایراستان درکشورخبرداد.

 به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، حمید قنبری ظهر امروزدر چهارمین نشست از سلسله جلسات بررسی مشکلات آموزش وپرورش خوزستان که با حضور استاندار خوزستان، مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان، مدیر آموزش وپرورش هندیجان و فرماندار هندیجان برگزار شد، با برشمردن مشکلات آموزش و پرورش عشایری اظهار کرد: در ۵۹۰ مدرسه عشایری استان مشتمل بر یک هزار و ۱۱۴ کلاس درس، حدود ۱۳ هزار و ۴۹۱ دانش آموز مشغول به تحصیل هستند و این اداره با ادارات عشایری هفت استان کشور ارتباط دارد. 

وی افزود: آموزش و پرورش عشایر با وجود کمبود ۳۹۰ نفر نیروی انسانی در سال جاری موفق به کسب رتبه دوم در بین ۲۳ استان کشور شد و در بین ۴۱ منطقه استان نیز موفق به کسب رتبه هشتم در زمینه آموزشی شد.  

مدیر آموزش و پرورش هندیجان نیز در این جلسه گفت: آموزش و پرورش هندیجان با۷ هزار و ۶۰۰ نفر جمعیت دانش آموزی سال گذشته حائز رتبه پنجم کنکور سراسری و رتبه اول کنکور سراسری در رشته تجربی و زبان خارجی در سطح استان شد و۲ رتبه زیر هزار کشوری داشتیم، هندیجان در امتحانات نهایی رشته ریاضی رتبه ۹ و در رشته تجربی رتبه ۱۳ را به دست آورده است.  

خسرو حیاتی افزود: پس از سالها که هندیجان قبولی رشته پزشکی نداشت طی سه سال گذشته ۱۰ نفر موفق به قبولی در رشته پزشکی شدند.

  در این دیدار کلیپ کوتاهی در باره مشکلات دانش آموزان عشایری به نمایش درآمد که باعث تاثر شدید استاندار خوزستان و حضار شد.

انتهای پیام/ممنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان