کد خبر: 334959
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۶

امام جمعه موقت اهواز گفت :گروه های تکفیری به اسم خدا و قرآن این جنایات زشت را انجام می دهند و این همان چیزی که دشمنان اسلام می خواهند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


امام جمعه موقت اهواز گفت :گروه های تکفیری به اسم خدا و قرآن این جنایات زشت را انجام می دهند و این همان چیزی که دشمنان اسلام می خواهند.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،امام جمعه موقت اهواز در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی این شهربا اشاره به شکست های سخت گروه های تکفیری در عراق و سوریه بیان کرد: گروه های تروریستی و تکفیری تاکنون وظیفه ای جز خدمت به استکبار جهانی و نشان دادن چهره زشت از اسلام نداشته اند.

 آیت الله سیدابوالحسن حسن زاده (ره) افزود: گروه های تکفیری به اسم خدا و قرآن این جنایات زشت را انجام می دهند و این همان چیزی که دشمنان اسلام می خواهند.

وی با اشاره به اینکه گروه های تکفیری و تروریستی هم اکنون آلت دست امریکا هستند و از هیچ جنایتی در حق بشریت و انسانیت رویگردان نیستند گفت: این تروریست های پلید به جزای اعمال خود برسند و شاهد نابودی آن باشیم.

خطیب جمعه موقت اهواز ، تقسیم تروریست خوب و بد از سوی امریکا و قدرت های غربی را یک اشتباه راهبردی توصیف کرد و افزود: منافقین تروریست که دستشان به خون بی گناهان زیادی آغشته است آزادانه در امریکا و برخی کشورهای اروپایی بسر می برند و این دورویی و نقاق قدرت های مدعی مبارزه با ترویسم بخصوص امریکا است.

وی به همکاری روسیه ، عراق ، ایران و سوریه برای نابودی گروه های تروریستی در عراق وسوریه اشاره و تصریح کرد: ترکیه نیز به این جبهه ضدتروریستی بپیوندد تا شاهد ناکامی بیشتر تروریست ها در منطقه باشیم.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پایگاهی را در اختیار هیچ کشوری قرار نداده و نخواهد داد افزود: استفاده روسیه از پایگاه هوایی نوژه صرفا به منظور فشار بیشتر بر تروریست های تکفیری در سوریه می باشد.

آیت الله حسن زاده با اشاره به روابط راهبردی روسیه و جمهوری اسلامی ایران گفت: ما و روسیه در موضوع مبارزه با تروریسم در عمل اتفاق نظر داریم و کمک به روسیه برای حمله به مواضع تروریست ها در همین راستا صورت می گیرد.

امام جمعه موقت اهواز به اینکه بدعهدی در ذات دولت امریکا است اشاره کردو افزود: امریکایی ها در قضیه برجام ، در عمل به تعهدات خود سر باز زده و ‘دبه’ در می آورند.

وی گفت: ما به امریکا اعتماد نداریم و این عدم اعتماد ما ریشه در عملکرد امریکایی ها در اتخاذ مواضع خصمانه علیه انقلاب اسلامی و دشمنی با ملت و نظام اسلامی ایران است.

خطیب جمعه موقت اهواز به گشایش هایی که در پسابرجام ایجاد شده اشاره کرد و افزود: هم اکنون صادرات نفت ایران به بیش از دو میلیون بشکه در روز رسیده و به تازگی نیز برای نخستین بار یک فروند کشتی کانتینربر خارجی در بندر امام خمینی (ره) پهلو گرفته است.

امام جمعه موقت اهواز مهمترین رسالت دولت را تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت های عظیم داخلی عنوان کرد و گفت: در استان خوزستان ظرفیت های زیادی برای تحقق اقتصادی مقاومتی وجود دارد و استاندار خوزستان وظیفه دارد این ظرفیت ها را به فعلیت برساند.

آیت الله حسن زاده با اشاره به اینکه نمی توان به امریکا اعتماد کرد اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید سرلوحه کار همه مسئولان قرار گیرد و نباید به شعار بسنده کرد.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه صنایع دفاعی کشور با تلاش های جهادگونه فرزندان این مرز وبوم متحول شده و هم اکنون بسیاری از سلاح های پیشرفته را در کشور طراحی و می سازیم افزود: صنایع دفاعی ما در خدمت دفاع از کشور و تمامیت ارضی آن طراحی شده است و کاملا جنبه بازدارندگی دارد.

وی گفت: قرآن به ما سفارش می کند که در مقابل دشمنان مجهز باشید تا دشمنان در هراس باشند و به فکر تجاوز و حمله نباشند.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به اینکه پیشرفت های زیادی در بخش های هوایی ، زمینی ، دریایی و هوافضای کشور صورت گرفته است افزود: تقویت بنیه دفاعی کشور از اصول تغییرناپذیر جمهوری اسلامی ایران است و در این ارتباط هیچ محدودیتی نمی پذیریم.

وی در پایان خطبه دوم از دست اندرکاران صنعت برق استان خوزستان در این روزهای گرم که همه تلاش خود را معطوف به رفاه حال مردم و جلوگیری از قطع برق کرده اند تقدیر کرد.

امام جمعه موقت اهواز در خطبه اول نماز جمعه ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، مال پرستی و وابستگی به دارایی ها دنیوی را از مظاهر و مصادیقی خواند که تقوا را برباد می دهد.

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان