کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 334887
تاریخ انتشار: جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۸

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: عکاس ها این اجازه را دارند تا در هر نقطه ای به جز مناطق امنیتی و مناطقی که عکاسی ممنوع است عکاسی کنند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: عکاس ها این اجازه را دارند تا در هر نقطه ای به جز مناطق امنیتی و مناطقی که عکاسی ممنوع است عکاسی کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،همایون قنواتی در جشنی که به مناسبت روز جهانی عکاسی در سینمای جوان اهواز برگزار شد اظهار کرد: تا کنون کسی به من مراجعه نکرده که بگویید برای عکاسی جلویش را گرفته اند. عکاسی کردن در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، توریستی، تاریخی و… در هر جای این استان باید اتفاق بیفتد و از نظر ما هیچ اشکالی ندارد.

وی افزود: هنرمندان آزاد هستند که کارشان را انجام دهند و اگر موردی پیش آمد به ما بگویند ما آن را پیگیری می کنیم. مگر در جاهایی که ممنوعیتی اعلام شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به این که رشته های هنری بسیار تخصصی شده اند تصریح کرد: وقتی در حوزه هنر به تخصص های مختلف می رسیم نیاز به فضاهای تخصصی نیز پیدا می کنیم. باید به سمتی برویم که برای هر هنری فضای تخصصی نیز ایجاد کنیم.

وی افزود: برای گروه های مختلف عکاسی می طلبد که فضاهای مناسبی تعریف شود هرچند که باید از امکانات موجود نیز استفاده کنیم. هم اکنون در اهواز چندین فضا برای برگزاری نمایشگاه وجود دارد که هنرمندان باید از این فضاها به خوبی استفاده کنند.

قنواتی بیان داشت: در چند وقت اخیر پروژه های فیزیکی وجود داشت که سالهای سال رها شده بود برای همین در یکی دو سال اخیر آن ها را فعال کردیم که از جمله می توان به خانه هنرمندان اشاره کرد که تاکنون ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: خانه هنرمندان فضایی برای گروه ها و انجمن های مختلف فرهنگی و هنری است. این خانه با اعتباراتی که دولت فراهم می کند بخش بسیار زیادی از نیازهای جامعه هنری ما را تامین می کند. همچنین ۲ سالن از موزه هنرهای معاصر اهواز ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و یک مجتمع فرهنگی نیز در منطقه کوروش اهواز داریم که ۸۰ درصد پیشرفت فیزکی داشته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با تاکید بر این که این مجموعه ها بخش زیادی از نیازهای هنرمندان را تامین می کند خاطرنشان کرد: علاوه بر این، هنرمندان و جامعه هنری برای ارایه آثارشان باید از فضاهایی که موجود است و فضایی که این قابلیت را دارد استفاده کنند. مثلا سال گذشته نمایشگاهی در کشتی سوزینا برپا شد که بسیار خوب بود همچنین مکان هایی مانند سینما هلال، سینما ساحل و… بخش هایی را برای نمایش آثار اختصاص داده اند.

وی افزود: فضاهای فیزیکی و هنری باید متناسب با نیازهای ما افزایش پیدا کند ما هم باید از فضاهای موجود بهترین بهره براری را بکنیم.

قنواتی با اشاره به برگزاری جشنواره برای عکاسان گفت: برنامه ای را با وزارت خانه انجام دادیم تا یک جشنواره هنرهای تجسمی را برگزار کنیم جشنواره ای که بخشی از آن عکاسی با موضوع اقوام ایرانی است.

وی با تبریک روز جهانی عکاسی اظهارداشت: استان ما سوژه های بسیار زیادی دارد که می تواند مورد توجه عکاسان قرار بگیرد. عکاسان باید استان را به گونه بهتری چه از لحاظ تاریخ، تمدنی و میراث و چه از لحاظ مکانهای طبیتی و توریستی معرفی کند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان خاطرنشان کرد: امیدوارم دستگاه ها و نهادهایی که در استان هستند به موضوع عکاسی تخصصی تر نگاه کنند. این موضوع تنها به عهده یک نهاد فرهنگی نیست بلکه همه نهاد ها می توانند برای ثبت و اسناد مربوط به حوزه فعالیت خودشان با عکاسان در ارتباط باشند.

وی درپایان گفت:عکاسی هم جنبه آموزشی می تواند داشته باشد و هم جنبه سرگرمی. در استان خوزستان عکاسان خوبی داریم که باید از قابلیتشان به خوبی استفاده شود.

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان