کد خبر: 334681
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۱

مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان برلزوم نظارت سازمان نظام مهندسی بر ساخت و ساز ساختمان ها در خوزستان تاکیدکرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان برلزوم نظارت سازمان نظام مهندسی بر ساخت و ساز ساختمان ها در خوزستان تاکیدکرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان گفت: متاسفانه نظام مهندسی در ساخت و سازهایی که در خوزستان انجام می شود نظارت کافی ندارد.

رضا غضنفری بیان داشت :برای صرفه جویی در مصرف انرژی سازمان نظام مهندسی بر ساخت و ساز ساختمان ها در خوزستان نظارت داشته باشد.

وی افزود: نظارت این سازمان بر ساخت و سازها باعث ساخت ساختمان های استاندارد می شود که انرژی کمتری را هدر خواهند داد.

غضنفری تصریح کرد: اگر ساختمان هایی که ساخته می شود سقف و کف عایق داشته باشند در جلوگیری از هدر رفت انرژی بسیار تاثیر گذار است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان در ادامه اظهارداشت: یکی دیگر از راه های کاهش مصرف انرژی در مجتمع ها استفاده از انرژی خورشیدی در استفاده از امکانات مشاع در مجتمع ها است.

غضنفری با بیان اینکه کالاهای قاچاق تعریفی در بهینه مصرف کردن انرژی ندارند گفت: کولرهای قاچاق به دلیل اینکه نظارتی ندارند مصرف انرژی بالایی دارند، در حالی که کالاهایی عرضه شده در بازار داخلی، برچسب مصرف انرژی دارند و تحت نظارت هستند.

وی با بیان اینکه هر چقدر مصرف غیرمجاز برق کمتر باشد شبکه پایدارتر خواهد بود، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۴ هزار کنتور در خوزستان به منظور جلوگیری از مصرف غیر مجاز برق تعویض شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خوزستان افزود: برای جلوگیری از مصرف غیرمجاز برق از شبکه کابلی استفاده می شود که امکان استفاده غیرمجاز از آن نباشد.

وی درپایان گفت:پارسال بالغ بر ۴۷ روستا با ۸۰ میلیارد ریال در خوزستان برق دار شدند و برای برق رسانی به ۶۰ روستای دیگر با ۶۵۱ خانوار ، ۱۲۰ میلیارد ریال نیاز است.

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان