کد خبر: 334657
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۹

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اسامی چهار رتبه برتر کشوری دانش آموزان خوزستانی در جشنواره نوجوان سالم را اعلام کرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اسامی چهار رتبه برتر کشوری دانش آموزان خوزستانی در جشنواره نوجوان سالم را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان محمد تقی زاده با اشاره به نقش این جشنواره در گسترش فرهنگ پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد گفت: در رشته نرم افزار و چند رسانه حسین رضا پور از ناحیه سه اهواز مقام نخست، در رشته نقاشی ابتسام براجعه از ناحیه چهار اهواز مقام دوم را کسب کردند.
 
وی گفت: در مقاله نویسی نیز ملیکا ظفری از ناحیه دو اهواز مقام دوم و در بخش ابتکارات جشنواره نیز زهرا رئیسی، معلم آبادانی، رتبه سوم را به دست آورند.

تقی زاده تشریح کرد: یکی از رویدادهای مهم در پیشگیری از اعتیاد و آسیب های اجتماعی، برنامه ریزی و اجرای فعالیت های ترویجی و فرهنگی است. این فعالیت ها که شامل مجموعه ای از فعالیت های نمایشگاهی، برگزاری جشنواره ها، تهیه و تولید محصولات فرهنگی و قالب های مشابه است، این ظرفیت را دارند که علاوه بر آگاه سازی عمومی و ارتقای دانش و شناخت افراد در مورد رفتارهای پرخطر، موجب جلب مشارکت برای ترویج شیوه زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان افزود: جشنواره نوجوان سالم از جمله این برنامه ها است که می تواند موجب گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس، جامعه و در بین کودکان و نوجوانان شود.

وی گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از اعتیاد، رفتارهای پرخطر و آسیب های اجتماعی را مهترین هدف برگزاری جشنواره دانست و گفت: شناسایی قابلیت ها و ظرفیت های مدارس و ادارات آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی، معرفی دستاوردها و ابتکارات پیشگیری و مراقبت در مدارس خوزستان و معرفی الگوهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سطح مدارس از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

لازم به ذکراست آیین پایانی و تجلیل از برگزیدگان مرحله کشوری جشنواره به میزبانی اصفهان برگزار و از برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل می شود.

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان