کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 334652
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۴

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در ۷۶ کشور جهان ۱۲۶ مدرسه داریم، گفت: باید نظام آموزشی ایران را در مجامع بین المللی به نمایش بگذاریم.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


وزیر آموزش و پرورش با بیان این که دیپلماسی آموزشی می تواند شامل آموزشی‌، تربیتی، فلسفی و ‌تربیت اسلامی‌ باشد، تصریح کرد: در جلساتی که با مجامع بین المللی داشتیم بسیاری از فعالیت های آموزش و پرورش مورد تایید آنان بوده است.

وی با اشاره به این که معلمان حلقه ای از حلقه های دیپلماسی آموزشی هستند، افزود: در ۷۶ کشور جهان  ۱۲۶ مدرسه داریم به همین دلیل معلمان تکلیف سنگینی بردوش دارند و حضور نیروهای اعزامی آموزش و پرورش در خارج از کشور بسیار گسترده و مهم است.

فانی به روش های آموزشی نوین اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی های مدارس خارج از کشور باید از روش های نوین  آموزشی ‌مانند آموزش از راه دور،‌ یادگیری الکترونیکی و …. بهره بریم و با روش های سنتی خداحافظی کنیم.

وی در راستای برنامه های سند تحول بنیادین اظهارکرد: با توجه به اجرای سند تحول بنیادین در سال های اخیر ۱۵۶ برنامه در آموزش و پرورش در حال اجرا است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که در برنامه ششم توسعه نیز مبنای کار آموزش و پرورش،‌ سند تحول بنیادین است، افزود: شما معلمان از تجربیات دنیا استفاده کنید و آموخته های خود را در حوزه نیروی انسانی، مدیریت،‌ اقتصاد آموزش و پرورش و نظام های آموزشی در اختیار ما بگذارید تا با اقتباس هوشمندانه از این تجربیات مفید گام های خوبی را درآموزش و پرورش برداریم.

فانی معلمان اعزامی به خارج از کشور را سفیران فرهنگی عنوان کرد و افزود: خارج از کشور به معنویت بیشتر نیاز است شما باید ویژگی های یک انسان متعالی را داشته باشید،‌ یک سفیر فرهنگی باید الگو باشد.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان