کد خبر: 334646
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۸

برای ساختن بیمارستان 2هزارتخت خوابی اهواز50هکتار زمین در نظر گرفته شده وپیگیری بیمارستان های نیمه تمام خوزستان دردستور کار قرار دارد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


برای ساختن بیمارستان ۲هزارتخت خوابی اهواز۵۰هکتار زمین در نظر گرفته شده وپیگیری بیمارستان های نیمه تمام خوزستان دردستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز،معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به روند احداث بیمارستان ۲ هزار تخت‌خوابی اهواز اظهار کرد: زمین مورد نیاز این بیمارستان در سطح ۵۰ هکتار تخصیص یافته و در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اهواز قرار داده شده است. این بیمارستان از راه فاینانس و با مشارکت ایتالیایی‌ها با اعتبار حدود ۳ هزار میلیارد تومان احداث خواهد شد.
 
خبیر با اشاره به ورود سرمایه ارزی به خوزستان به علت احداث بیمارستان ۲ هزار تخت‌خوابی اهواز تصریح کرد: ایتالیایی‌ها متعهد به ساخت بیمارستان‌هایی با مجموع ۱۱ هزار تختخواب در سطح کشور شدند که ۲۰ درصد این تختخواب‌های بیمارستانی به خوزستان اختصاص دارد. ارائه خدمات درمانی به بیماران عراقی از اهداف احداث بیمارستان ۲ هزار تختخوابی اهواز است که گامی بسیار مؤثر و سازنده در مسیر بخش بهداشت و درمان استان به شمار می‌رود.
 
وی خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، دزفول و شوش به صورت مؤثری انجام شده و یا در حال انجام است، همچنین فعال کردن مجدد پروژه‌های راکد و نیمه‌تمام بیمارستان در برخی شهرستان‌ها نظیر باغملک از دیگر اقداماتی است که در حوزه بهداشت و درمان استان پیگیری می‌شود. با رفع مشکلات و موانع پروژه بیمارستان باغملک خوشبختانه عملیات اجرایی ساخت این بیمارستان به سرعت در حال انجام است.
 
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان با اشاره به راه‌اندازی مراکز بهداشت توسط دولت در استان عنوان کرد: افزایش تولید نفت به میزان ۱٫۵ میلیون بشکه در روز که ۸۰ درصد آن در خوزستان انجام می‌شود از آثار مثبت توافق برجام است که ان‌شاءالله اقداماتی که جهت دستیابی به این مهم انجام شد در هفته دولت به اطلاع عموم خواهد رسید.
 
خبیر طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری را بزرگترین طرح کشاورزی در خاورمیانه دانست و بیان کرد: در هفته دولت اقدامات دستگاه‌های اجرایی ذیربط این طرح اطلاع‌رسانی خواهد شد. امیدواریم مردم خوزستان به تدریج از آثار اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری و اشتغالزایی گسترده این بهره‌مند شوند.
 
وی از برپایی نمایشگاه در هفته دولت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی خوزستان خبر داد و گفت: عملکرد دستگاه‌اهی اجرایی استان در این نمایشگاه در معرض دید قرار داده می‌شود. این نمایشگاه با هدف تشریح دستاوردهای دولت یازدهم برگزار خواهد شد و ان‌شاءالله عملکرد دولت فعلی به نحوی مطلوب به اطلاع مردم خواهد رسید. نمایشگاه دستاوردهای دولت به مدت ۳ روز از پنجم تا ۸ شهریورماه برپا خواهد شد.
انتهای پیام/نمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان