کد خبر: 334544
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶

رئیس رسانه ملی در مراسم تودیع و معارفه معاون برون مرزی صداوسیما، حوزه برون مرزی را حوزه‌ای موثر در انتقال پیام انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و از آن به عنوان سازمان دوم رسانه ملی یاد کرد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


رئیس رسانه ملی در مراسم تودیع و معارفه معاون برون مرزی صداوسیما، حوزه برون مرزی را حوزه‌ای موثر در انتقال پیام انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و از آن به عنوان سازمان دوم رسانه ملی یاد کرد.

به گزارش ایلنا، در این مراسم که «محمد اخگری» سکان هدایت معاونت برون مرزی صدا و سیما را برعهده گرفت، «علی عسکری» از شبکه‌های برون مرزی به عنوان بستری مناسب برای انتقال پیام نام برد و گفت: اگر پیام‌ها را در قالبی زیبا ارائه کنیم، می‌توانیم به اثربخش بودن آن امید داشته باشیم.


وی افزود: کار رسانه‌ای، کاری متفاوت است و شاید به کمک رسانه بتوان بهتر و موثرتر پیام انقلاب اسلامی را به جهان انعکاس داد.


رئیس رسانه ملی به نقش موثر رسانه در فضای کنونی جهان اشاره کرد و افزود: باید به کمک حوزه برون مرزی، بتوانیم علاوه‌بر خنثی‌سازی تلاش دشمن برای ایجاد اسلام‌هراسی، ویژگی‌های انقلاب اسلامی را برای مخاطبان و علاقه‌مندان خارج از مرزهای ایران اسلامی تشریح کنیم.


 وی به زحمات «دکتر سرافراز» و «دکتر اخگری» برای ارتقاء جایگاه معاونت برون مرزی اشاره کرد و افزود: در حالی که شبکه‌های رقیب مانند بی‌بی‌سی با بیش از شش میلیار پوند بودجه سالانه اداره می‌شوند، ما شبکه‌های برون مرزی را با کمترین هزینه دوشادوش آنها به پیش می‌بریم و این مهم با تکیه بر ایمان و اعتقاد کارکنان و مدیران این معاونت میسر شده است.


«عسکری» صدای رسانه ملی را صدای مقاومت در جهان دانست و افزود: در میان هیاهوی رسانه‌های بزرگ بین‌المللی، صدای ما چون صدایی متفاوت و مستقل به گوش مخاطبان خواهد رسید و می‌توانیم پیام انقلاب اسلامی را که مبارزه با استبداد و استکبار است به گوش جهان برسانیم.


در این مراسم، «دکتر اخگری»، معاون پیشین برون مرزی در تشریح عملکرد این معاونت به ۲۴ ساعته شدن سیمای سحر و سیمای اردو اشاره کرد و افزود: این شبکه‌ها با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان می‌توانند مخاطب زیادی را جذب کنند و نقشی تعیین‌کننده داشته باشند.


وی همچنین به توسعه این شبکه‌ها در فضای مجازی و امکان دسترسی مخاطبان در سراسر جهان از این طریق به اطلاعات خبری، تولیدی، فیلم و سریال و موضوعات معارفی که در شبکه‌های برون مرزی تولید می‌شوند اشاره کرد و گفت: در این مدت علاوه‌بر توسعه در فضای مجازی، موفق شدیم رادیو انگلیسی برون مرزی را نیز ۲۴ ساعته کنیم.


اخگری تصریح کرد: معاونت برون مرزی صدا و سیما مهمترین حوزه رسانه ملی در برقراری ارتباط با جهانیان است و ما تلاش کرده‌ایم که به بهترین وجه پیام انقلاب اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم.


وی از راه‌اندازی پایگاه خبری پارس‌تودی به عنوان یکی از دستاوردهای معاونت برون مرزی اشاره کرد و افزود: این پایگاه که اخبار و اطلاعات را به ۳۲ زبان زنده دنیا تولید و به صورت چند رسانه‌ای ارائه می‌کند، ظرفیتی تازه برای رسانه ملی ایجاد کرده است.


معاون پیشین معاونت برون مرزی صدا و سیما از علاقه‌مندی مردم جهان به فرهنگ و آداب و سنن ایرانی یاد کرد و افزود: از دیگر ظرفیت‌هایی که این معاونت می‌تواند از آن برای نشر فرهنگ انقلاب بهره ببرد، تولید مستندهایی از مناطق مختلف کشور و ارائه آن به مخاطبان خارج از مرزهای ایران اسلامی است.


«پیمان جبلی»، معاون برون مرزی صدا و سیما هم در این نشست با قدردانی از اعتماد رئیس سازمان صدا و سیما به وی، معاونت برون مرزی را مجموعه‌ای فراتر از زمان خود ارزیابی کرد و گفت: این معاونت همیشه چند گام جلوتر از حوزه‌های مشابه خود حرکت کرده است.


وی از شبکه پرس‌تی‌وی به عنوان شبکه‌ای مهم در میان شبکه‌های جهانی نام برد و افزود: این شبکه نباید خود را در میان رقبا، در سطح پایین‌تری بداند. وی به تلاش بخش‌های مختلف معاونت برون مرزی برای حضور فعال در صحنه رقابت جهانی که رقابتی ناعادلانه است اشاره و از تلاش‌های کارکنان آن قدردانی کرد.


پیمان جبلی از مخاطبان برون مرزی شبکه‌های این معاونت به عنوان انسان‌هایی با فطرت‌های پاک نام برد و افزود: اگر بتوانیم این فطرت های پاک و آماده را کشف و پیام‌های خود را در قالبی زیبا ارائه کنیم، می‌توانیم به انتقال پیام انقلاب اسلامی از طریق رسانه‌های خود امیدوار باشیم.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان