کد خبر: 334316
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸

عصر اهواز – از جمله وظایف یک رسانه پویا ، انتقاد است اما این انتقاد باید همراه با راهکار باشد و یکی از مهم‌ترین وظایف روابط عمومی ها به عنوانی پیشانی دستگاه‌ها و سازمان‌ها اینست که در تعامل با رسانه ها و مردم ، مشکلات را شناسایی کرده و به مدیران منتقل کنند.
امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 252500

به گزارش عصر اهواز ، از جمله وظایف یک رسانه پویا ، انتقاد است اما این انتقاد باید همراه با راهکار باشد و یکی از مهم‌ترین وظایف روابط عمومی ها به عنوانی پیشانی دستگاه‌ها و سازمان‌ها اینست که در تعامل با رسانه ها و مردم ، مشکلات را شناسایی کرده و به مدیران منتقل کنند.

روابط عمومی قوی می‌تواند یک سازمان ضعیف را قوی جلوه دهد ولی اگر روابط عمومی یک سازمان با عملکرد در حد متوسط رو به رشد ، ضعیف باشد ، یقیناً انتقال عملکرد آن سازمان به مردم محال است و آنجاست که شایعات به جای اخبار رسمی به مردم انتقال می یابد .

پیرو مقدمه بالا ، باید گفت که انتخاب اشخاص برای تصدی مسئولیت روابط عمومی ها باید بر اساس یک اصول و ضوابط باشد و هر فردی را نمی توان در این جایگاه قرار داد.

در این راستا روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز در مدت فعالیت طولانی خود متأسفانه در تعامل با رسانه‌های استان بسیار ضعیف عمل نموده است.

پیشنهاد ما:  پاسخی به سخنان شیخ کاظم سواری عضو شورای چهارم/ انحراف از حق و یا پرده‌پوشی از تخلفات

روابط عمومی شهرداری اهواز نسبت به پوشش خبری سازمان مطبوع خود ضعیف عمل می‌کند و تعامل و همکاری آن یک‌سویه بوده و این موضوع اینگونه صورت می‌پذیرد که در نشست های خبری و مراسمات تنها رسانه های خاصی نیز دعوت میگردند که شناسایی و تشخیص این رسانه ها با توجه به برخی المان های ظاهری و تبلیغاتی موجود در صفحات آنها و نوع پوشش خبری بسیار آسان می باشد و یقیناً نزد مردم شریف شهر اهواز به سبب مجیزگویی‌های فراوان جایگاهی ندارند.

در سال‌های اخیر رسانه‌ها چندان قوت و تأثیرگذاری در میان مردم یافته‌اند که نوع تعامل با آن‌ها می‌تواند متضمن اعتبار و عملکرد سازمان‌ها باشد.

البته تنوع رسانه های دیداری و نوشتاری باعث می گردد مخاطبان ، تفاوت رسانه های مستقل و پاکدست را از رسانه های مجیزگو و وابسته نیز متوجه شوند.

رسانه ها و مردم حق دارند بدانند که در درون شهرداری اهواز چه میگذرد و چه کارهایی توسط این نهاد مهم شهری در حال انجام است و باید از نقاط ضعف و قوت آن با خبر باشند.

در هر حال به نظر میرسد نحوه فعالیت روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری اهواز، در این دوره و تداوم مدیریت ناکارآمد موجود می تواند حاشیه ها و چالش های روزافزونی را برای مجموعه خدمت گذار شهرداری اهواز ایجاد کند.

به توجه به مراتب فوق الذکر ، لازم است که سید خلف موسوی شهردار اهواز در این خصوص تصمیمات جدی را بدون تعارف و رودربایستی اتخاذ نماید که انشالله عملکرد مثبت ایشان ، با یک روابط عمومی کارآمد و قوی به سمع و نظر مردم شریف اهواز برسد .

و اما البته این قصه متأسفانه سر دراز دارد و استانداری خوزستان نیز از همچنین مجموعه روابط عمومی ضعیفی برخوردار است که به امید حق تعالی طی روزهای آینده به آن می‌پردازیم.

پیشنهاد ما:  سریال دعوت گزینشی از رسانه‌ها توسط روابط عمومی استانداری خوزستان ادامه دارد!منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
انتشار یافته: ۳ | درصف انتظار: 0 | غیرقابل انتشار: 0
 1. با سلام و سپاس از سایت خوبتان
  متاسفانه در برخی از ادارات و سازمان ها و نهادهای دولتی استان خوزستان بخصوص اهواز با ضعف برخی از روابط عمومی ها و تعامل ضعیف با رسانه ها مواجه هستیم و ای کاش افراد تازه نفس تر با انرژی بیشتر وارد این سازمان ها شوند.

  0

  0

 2. بخوانند و یاد بگیرند:
  در زیر ۲۰ قانون طلایی روابط عمومی را ملاحظه می کنید:

  ۱- قانون مخاطب (مخاطب خود را بشناسید)

  ۲- قانون بحران (برای مواجهه با بحران آماده باشید)

  ۳- قانون مراقبت (از رفتار مدیران مراقبت کنید)

  ۴- قانون برنامه (براساس برنامه عمل کنید)

  ۵- قانون حضور (در همه جا حضور یابید)

  ۶ - قانون تماس (با گروه های اجتماعی مرتبط تماس مستقیم برقرار کنید)

  ۷- قانون وفاداری (به مدیریت و مخاطبان سازمان وفادار بمانید)

  ۸- قانون گفتمان (سطوح گفت و گو را همواره گسترش دهید)

  ۹- قانون اخلاق (اخلاق، سرلوحه عمل قرار دهید)

  ۱۰- قانون تحقیق (آغاز و پایان فعالیت خود راتحقیق استوار کنید)

  ۱۱- قانون تفاهم (برای ایجاد و توسعه همکاری، به مخاطبان خود به هم فهمی برسید)

  ۱۲- قانون شکل (فرم و شکل مناسب را فراموش نکنید)

  ۱۳- قانون محتوا (محتوا را فدای فرم نکنید)

  ۱۴- قانون شنیدن (آماده شنیدن باشید)

  ۱۵- قانون تصویر (با ایجاد تصویر مثبت، خط شکن عملیات ارتباطی باشید)

  ۱۶- قانون خدمت (به همه خدمت کنید)هیچ مخاطبی از خدمات روابط عمومی محروم نمی شود.

  ۱۷- قانون احسان (به همگان نیکی کنید)

  ۱۸- قانون شهرت (حضور محروفیت را گسترش دهید)

  ۱۹- قانون محبوبیت (همواره محبوب تر شوید)

  ۲۰- قانون خلاقیت (به تازه گردانی فکر کنید و نو شوید)

  1

  0

 3. آموزش روابط عمومی در اهواز

  اگر دکتر موسوی شهردار محترم اهواز کار روابط عمومی رو به جوانان تحصیل کرده این رشته بسپارد بهتر از اینها کار میشود

  1

  0


اخبار خوزستان