کد خبر: 334187
تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹

خوزستان از نظر تعداد کتابخانه و فضای مطالعه جزء سه استان برتر کشور است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


خوزستان از نظر تعداد کتابخانه و فضای مطالعه جزء سه استان برتر کشور است.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهواز، مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: این استان از نظر فضای مطالعه، کتابخانه، زیر بنا، منابع موجود و تعداد اعضا در ردیف سه رتبه برتر کشور قرار دارد.

حجت الاسلام سیدلطف الله سپهر اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۲۱۹ باب کتابخانه شامل ۱۶۰ کتابخانه نهادی و مابقی مشارکتی در خوزسان فعال و ۱۸باب کتابخانه در حال ساخت است.
وی افزود: کتابخانه های استان خوزستان بیش از ۱۸۰ هزار عضو فعال و ۴۰۰ پرسنل متخصص دارند و البته تا چشم انداز ۱۴۰۴ فاصله زیادی داریم.

حجت الاسلام سپهر تصریح کرد: از مهمترین رسالت های نهاد کتابخانه ها ایجاد فرهنگ مطالعه در کشور است و تمام ابزارها و راهکارهای فرهنگی و هنری باید برای ایجاد انگیزه در خانواده ها و افزایش فرهنگ مطالعه استفاده شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان به راههای جذب عضو و افزایش کیفیت مطالعه اشاره کرد و گفت: در این راستا ارتباط با آموزش و پرورش، مراکز پیش دبستانی، مهدکودک ها و کانون های پرورش فکری ، ارتباط با خانواده و ائمه جماعات و فرمانداران موثر است.

وی ادامه داد: با توجه به مذاکره با مجموعه آموزشی، علمی قلم چی و بنیاد برکت برای تامین و تکمیل اعتبار و احداث چندین طرح، فضای آینده کتابخانه های استان ایده آل و بزودی پنج کتابخانه وارد فضای مطالعه خوزستان می شود.

حجت الاسلام سپهر تصریح کرد: قرار است از اعتبارات مناطق آسیب پذیر و پرجمعیت حاشیه نشین برای تکمیل یا احداث طرح های این مناطق استفاده شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان اظهار کرد: باید با شناسایی آسیب ها و فاصله ها، هنرمندانه و کارشناسانه بین کتابخانه، کتاب و مردم ارتباط برقرار کنیم و کم بودن اعضای کتابخانه به معنی ناکارآمد بودن سلیقه کتابدار است.

وی با اشاره به اینکه استفاده از علوم روز برای جذب اعضای جدید و افزایش فرهنگ مطالعه موثر است تاکید کرد: قرار است برای راه اندازی کتابخانه دیجیتالی اعتبار تخصیص داده شود.

حجت الاسلام سپهر اضافه کرد: جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در سه بخش کودک و نوجوان، میانسال و عمومی و خانواده برگزار شد و بیش از ۱۰ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان اظهار کرد: مسجد سلیمان، گتوند، لالی، خرمشهر و اندیکا حضور فعالی در این جشنواره داشتند.

انتهای پیام /ومنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان