کد خبر: 334174
تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸

امام جمعه موقت اهوازگفت:ماهیت دولت آمریکاتغیرنکرده است.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


امام جمعه موقت اهوازگفت:ماهیت دولت آمریکاتغیرنکرده است.

به گزارش خبرنگار سرویس اخبار خوزستان عصر اهواز از اهوازآیت الله سیدابوالحسن حسن زاده امروز در خطبه‌های نمازجمعه اهواز با اشاره به سالگرد شکست رژیم صهیونیستی از حزب الله لبنان عنوان کرد: این پیروزی معجزه گونه برای جوانان مومن حزب الله بود و پوزه رژیم صهیونیستی را به خاک مالید .

وی افزود: اسرائیل مدعی بود ارتش آن ارتش شکست ناپذیر است و حتی در جنگ ۳ ارتش عربی نیز شکست نخورد اما در مواجهه با گروه حزب الله لبنان شکست مفتضحانه ای خورد.

امام جمعه موقت اهوازبیان داشت: نیروهای حزب الله لبنان با صبر و استقامت در مقابله با ارتش رژیم صهیونیستی برای نخستین بار در طول ۳۳ روز آنان را شکست دادند و ما شاهد تحقق وعده الهی بودیم.

وی خاطرنشان کرد: شکستهای بعدی رژیم صهیونیستی در غزه موسوم به جنگ ۸روزه و ۲۲ روزه نیز در اثر این شکست بود.
حسن زاده با اشاره به وعده خداوند مبنی بر پیروزی یاران خدا اظهارداشت: حزب الله لبنان یک ارتش کلاسیک نیست بلکه یک گروه مقاومت است اما چون با اعتماد به وعده های الهی وارد میدان شدند با نصرت الهی پیروز شدند.

وی با اشاره به سالروز میلاد امام رضا(ع) نیز گفت: جشنهای بسیار باشکوهی توسط مردم در همه مناطق برگزار می‌شود که با حضور خادمان امام رضا در شهرهای مختلف نیز این فضای معنوی افزوده شده و ما به این عزیزان خیرمقدم می‌گوئیم.

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به جایگاه آزادگان دفاع مقدس بیان کرد: آزادگان دفاع مقدس با سربلندی مشکلات زمان اسارت در دست رژیم خبیث بعثی را تحمل کردند و با پیروزی پس از سالها به کشورمان برگشتیم.

وی افزود: ما از تمام آزادگان تقاضا داریم تمام خاطرات آن دوران را بنویسند و تا نسل فعلی و نسلهای آینده بدانند عزت و افتخار ایران اسلامی تا چه حد مرهون فداکاریهای بزرگمردانی مانند آزادگان ما است.

آیت الله حسن زاده ادامه داد: برخی از این آزادگان در غربت به شهادت رسیدند که برای آنان از خداوند مقام والا و اعلی خواستاریم.

وی با اشاره به سالروز کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد خاطرنشان کرد: هیچ مورخی نمی تواند نقش اصلی آمریکا را در این واقعه که پس از ملی شدن صنعت نفت رخ داد منکر شود چرا که اسناد سازمان سیا نیز این مسئله را ثابت می کند.

آیت الله حسن زاده افزود: از سال ۱۳۳۲ تاکنون ماهیت آمریکا تغییری نکرده است و امثال این حوادث مهر بطلانی است بر ادعای آمریکا بر حقوق بشرخواهی و دموکراسی خواهی.

امام جمعه موقت اهواز تاکید کرد: ماهیت دولت آمریکا تغییری نکرده است و اگر کسی فکر کند تغییر کرده است ساده اندیش است آمریکا به چیزی به جز منافع شومش فکر نمی‌کند البته شاید روش استکباری خود را تغییر داده باشد.
وی با اشاره به عدم تغییر در ماهیت استکباری آمریکا در مقابله به ملت ایران گفت: به رغم خواست دشمنان و عوامل آنان بحمدلله با همکاری وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران و ناجا امنیت بسیار خوبی در استان خوزستان برقرار است.

آیت الله حسن زاده ادامه داد: آمریکا هم اکنون نیز دنبال کودتاهای مخملی و نرم است؛ آمریکا خوی استکباری خود را دارد و اکنون نیز در بحرین و عربستان شاهدیم چگونه با چراغ سبز آمریکا جنایتهای متعدد صورت می گیرد.

حسن زاده تاکید کرد: رژیم عربستان سعودی بر خلاف نص صریح قران جلوی مردم ما را برای حضور در حج گرفتند و این برای سرپوش گذاری  بر شکستهای سعودیها است که البته به جایی نمی‌رسند.

خطیب جمعه اهواز با اشاره  به سخنان مقام معظم رهبری در جمع وزیر و مدیران وزارت اطلاعات بیان داشت: رهبری با تجلیل از اقدامات وزارت اطلاعات از این عزیزان خواستند روحیه استکبارستیزی را به نسل بعدی جوانان این وزارت انتقال دهند.

وی درپایان گفت: ما از اداره کل اطلاعات خوزستان که با وجود تهدیدهای امنیتی توسط آمریکا و مزدورانش توانسته اند امنیت مثال زدنی را در استان در کنار عزیزان سپاه و ناجا ایجاد کنند کمال تشکر را داریم. امیدواریم در این مسیر همواره موفق باشند.

انتهای پیام/صمنبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان