کد خبر: 334169
تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱

عصر اهواز - حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول بر جلوگیری از فساد داخلی در کشور تاکید کرد و افزود:در زمانی که منابع مالی اندکی در کشور وجود دارد برخی مسئولان که به دنبال اشرافی گری بودند با فیش های نامتعارف خود این اندک سرمایه ملی را نیز به تاراج بردند که برای مبارزه با این مدیران تعدادی از آنها برکنار شدند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول بر جلوگیری از فساد داخلی در کشور تاکید کرد و افزود:در زمانی که منابع مالی اندکی در کشور وجود دارد برخی مسئولان که به دنبال اشرافی گری بودند با فیش های نامتعارف خود این اندک سرمایه ملی را نیز به تاراج بردند که برای مبارزه با این مدیران تعدادی از آنها برکنار شدند.

وی افزود:این درحالی است که بین یکهزار تا یک هزار و ۵۰۰ نفر از این مدیران در این وضعیت حرام شریک شده بودند تنها حدود ۱۱ نفر از آنها برکنار شد و پس از آن پایان برکناری مدیران اعلام شد که با واکنش مقام معظم رهبری همراه بود.

امام جمعه موقت دزفول برکناری کلیه مدیران متخلف با فیش های نامتعارف را خواستار شد و گفت:باید با ممنوع شدن بکارگیری دوباره این افراد و بازگرداندن اموال بیت المال با فساد مقابله کرده و گزارش آن را به اطلاع مردم رسانید.

حجت الاسلام بیگدلی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول ۲۳ مردادماه سالروز پیروزی قهرمانانه حزب الله بر ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ ۳۳ روزه که ضربه مهلکی بر این رژیم وارد کرد و روز مقاومت اسلامی نامگذاری شد را گرامی داشت .

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به اینکه این مقاومت باید بعنوان الگویی در عرصه های اقتصادی،فرهنگی و امور نظامی برای جوامع بشری باشد گفت:ایران هم در عرصه ای که مقاومت داشته توانسته پیروز شود.

وی ضمن تبریک سالروز میلاد امام رضا (ع) و بازگشت افتخار آفرینان و آزادگان به کشور گفت: آزادگان به عنوان تندیس استقامت و گنجینه ای بزرگ برای کشور باید معرفی شوند تا درس پایداری و مقاومت آنها با بیان خاطرات آنان به جوانان منتقل شود.

امام جمعه موقت دزفول همچنین به کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ اشاره کرد و گفت: این کودتای ننگین شیرینی ملی شدن صنعت نفت را در کام ملت ایران تلخ کرد.

وی اظهار کرد:مردم در پرتو مبارزات ملی شدن صنعت نفت با هم متحد شدند ولی برخی افراد در گروه خاصی به جای اتحاد ،با زندانی کردن محورهای مبارزه مانند آیت الله کاشانی به آنها ظلم کردند .

وی افزود:این طیف سابقه ای ننگین برای خود باقی گذاشتند و جدایی دین از سیاست را پایه گذاری کردند.منبع: ايرنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان