کد خبر: 334148
تاریخ انتشار: جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸

روز گذشته پنجشنبه 21مرداد گروه بیست نفره متشکل از جانبازان و هنرمندان ایرانی که در دو شهر توکیو و هیروشیما جشنواره فیلم صلح و دوستی ایرانیان را برگزار کرده بودند به وطن بازگشتند.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان


روز گذشته پنجشنبه ۲۱مرداد گروه بیست نفره متشکل از جانبازان و هنرمندان ایرانی که در دو شهر توکیو و هیروشیما جشنواره فیلم صلح و دوستی ایرانیان را برگزار کرده بودند به وطن بازگشتند.

 به گزارش عصر اهوازپرویز پرستویی دبیر ایرانی این جشنواره خودجوش  اظهار داشت که پایه گذاری این جشنواره با هدف  اشنایی بیشتر جهانیان با ظلم‌های زمانه جنگ تحمیلی در موضوع به‌کارگیری سلاح‌های شیمیایی برعلیه رزمندگان و ملت ایران  بوده که بهترین بازه زمانی برگزاری برای رسیدن به هدف  ، همین گردهمایی جهانی سالگرد بمباران اتمی  در هیروشیمای ژاپن می‌باشد.


پرستویی همچنان اعلام کرد: ازدیگر دستاوردهای این سفر هماهنگی با جشنواره فیلم‌های مستند و کوتاه هیروشیما  بود که قرار شد به‌جز نمایش فیلم‌های سینمایی ایرانی که تاکنون هرساله در این شهر نمایش داده می‌شدند، از سال آینده فیلم‌های انتخابی مستند و کوتاه نیز همراه با دست اندرکارانشان با تعریف بخش ویژه‌ای با نام (ایرانیان و صلح و دوستی) در هیروشیما به نمایش درخواهند آمد.


در طی سه روز برگزاری این جشنواره در هیروشیما و یک روز در توکیو فیلم‌های مزار شریف، بادیگارد، حوض نقاشی، سعادت اباد ، امروز، نبات به نمایش در امدند که در هنگام نمایش این فیلم‌ها هنرمندانی همچون پرویز پرستویی، عبدالحسن برزیده، همایون اسعدیان، مازیار میری، پژمان لشکری پور، محسن یزدی، وحید یامین پور، مجید دشتی و حبیب احمدزاده در کنار جانبازان هفتاد درصد شییمیایی حضور داشتند.منبع: ایلنا
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان